Menu

Zdecydowałabyś się karmić piersią cudze niemowlę?

Współcześnie prawie zapomniany, w historii bardzo popularny "zawód" - mamka. Była to osoba, która trudniła się komercyjnie karmieniem piersią cudzych niemowląt. Ostatnio coraz więcej mówi się o bankach mleka kobiecego. A w Chinach po ostatnim trzęsieniu ziemi, gdy ranna matka po odwiezieniu do szpitala nie mogła karmić piersią swojego dziecka ze względu na przyjmowane leki, natychmiast zgłosiły się dwie inne matki, które gotowe były w zastępstwie karmić piersią niemowlaka. Czy uważasz, że to dobry pomysł? Zdecydowałabyś się karmić piersią obce niemowlę?

Karmiłabyś piersią cudze niemowlę?

NetMamaTeam Team
 969  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie mamka karmienie piersią

Odpowiedzi

renata29
Oddać mleko - tak.Karmić piersią - nie.
mateuszowa
Uważam że to zależy od sytuacji.Jeśli miałabym na tyle dużo pokarmu że mogłabym nakarmic inne głodne dziecko to pewnie bym to zrobiła,przecież to nic złego i odrażającego...Dziecko jest dzieckiem i nawet chore nie byłoby w stanie zarazic mnie jakąś chorobą poprzez przystawienie go do piersi.Wszystko zachowane w pełnej higienie nie naraża mnie ani moje dziecko na nieprzyjemności.Znam kilka już starszych osób które w dawnych czasach tak robiły
Beatka2010
ja odpowiem tak jak renata29
lola86
Karmić może nie koniecznie . Ale zostałam poproszona o oddawanie pokarmu dla koleżanki z sali . I tak oto dokarmiałam mała prze 3 dni . I do teraz mamy z sobą kontakt . (lalunia)
aniol
Karmienie dziecka znanej osoby ,bliskiej lub nawet w rodzinie tak jak najbardziej bardzo chetnie bym pomogla, obcego dziecka ,nie koniecznie ale oddalabym swoje mleko jak najbardziej.Ja mialam mnustwo mleka i jak bym mogla pomoc chetnie bym to zrobila.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.