Menu

Zdolne dziecko

Moja Martyna jest taka, że chętnie zawsze bierze udział w jakiś przedstawieniach, konkursach itd, przez to niestety ma opinię kujona w szkole, i właśnie z tego powodu już się smuci, że musi wracać do szkoły i zapowiedziała, że już nie będzie się tak angażować. Martwi mnie to. Dlaczego dzieci bardziej chętne do pracy mają przechlapane i czemu teraz to dorównywanie innym idzie w tą gorszą stronę?! Czemu to te gorsze dzieci nie chcą się poprawić tylko ona musi się zniżać do tego słabszego poziomu?

lusilla
 547  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

szkoła dziecko

Odpowiedzi

johanna
Masz rację.. tak niestety jest. Ja też byłam taka jak Twoja Martynka, ale, żeby zdobyć aprobatę rówieśników, przestałam odrabiać zadania, zaczęlam opuszczać lekcje i wtedy nagle przybyło mi znajomych. Teraz wiem, że to był błąd, bo uczymy się dla siebie nie dla innych. Powinnaś rozmawiać z córką o tym i starać się wyjaśnić jej własnie to, że kiedyś to zaprocentuje. A widocznie „koledzy” którzy tergo nie rozumieją nie są prawdziwymi kolegami.
kosia
@lusilla: zTo jest taki naturalny etap u dzieci. Ale nie martw się – jeżeli i ty i nauczyciele odpowiednio pokierujecie Martynka to będzie wszystko w porządku. A teraz staraj się ją jak najbardziej nastawiac do szkoły, na pewno znajdziecie wspólnie jakieś plusy tej sytuacji.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.