Menu

Ze skórką czy bez?

Mój synek ma 3 lata i jabłuszka podaje mu ze skórką - przecież pod nią jest najwięcej witamin. Czasem mówi obierz, bo baba obiera. Zastanawiam się do jakiego wieku obierałyście owoce ze skórki swoim dzieciom?

artanis
 774  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie skórka owoc obieranie witaminy

Odpowiedzi

kosia
Jak jest twarda skórka to moim zdaniem lepiej obrać. Sama sobie często obieram, bo nie raz mi się zdarzyło, że skorka siadła mi na żołądku. A jak skórka jest fajna, miękka to ze skórką.
kasia13_archiwum
Pediatra moich dziewczynek jest zdania, ze wlasnie lepiej ze skorka.

Jednak tak z dziecmi, jak i z doroslymi bywa roznie. Nie chodzi nawet tylko o grubosc skorki, ale o to, ze nie kazdy organizm trawi te skorke w taki sam sposob.

Moja starsza np. od malego jadla ze skorka (takie bylo tez zalecenie pediatry, bo miala chroniczne zaparcia... i on zalecil ok. 3 jabluszka dziennie i ze skorka, co jej wlasnie ta sprawe super wyregulowalo), ale ona to tez lubila.

Moja mlodsza natomiast, jak jej podam jabluszko ze skorka to wygryzie miazsz a skorke zostawi.

Ja bym sie kierowala raczej tym, ze synek je ze skorka i tlumaczyla mu, ze to zdrowiej i w ogole. Bo z tego co mowisz, wynika, ze on akceptuje taki sposob jedzenia jabluszka i to mu nie szkodzi.
kasia13_archiwum
W jakim wieku? 2 latka... Fatima jadla ze skorka... Yasmina za to nie lubi i nie zjada... choc ma 2,5 roku.
kasia13_archiwum
A baba to babcia? Powiedz mu, ze babcia obiera, bo nie ma juz tak mocnych zabkow (nawet jesli ma... :)) jak on... i dlatego obiera jabluszko... :).
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.