Menu

zęby

Witam!
Moje pytanie dotyczy ząbków. Maciek ma 19 miesiecy i dopiero niedawno znacząco powiększyła mu się liczba i wielkość ząbków. Zauważyłam w związku z tym iz jeden z przednich górnych ząbków zachodzi na drugi co prawda delikatnie ale jednak. Wydaje mi sie że on jest krzywy. Martwie sie tym czy powinnam iść do stomatologa?

elcia
 617  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie ząbki u dziecka

Odpowiedzi

olita7
NO JASNE ZE TAK... powiem krótko jestem protetykiem i jesli za młodu zaniedbasz nawet mleczaki to stałe zęby tez beda krzywe. Musisz od razu działac.
elcia
olita7/zastanawiam sie jakie leczenie moze być w naszym przypadku użyte.
moniajulitka
Dla maluszków z krzywymi ząbkami może wystarczyć taki "smoczek".Ale o tym i o rozmiarze zadecyduje stomatolog.Wybierz się bo naprawdę warto chociażby dlatego żeby maluszek przyzwyczaił się do dentysty.
olita7
leczeniem zajmuje sie stomatolog... ja jestem tylko protetykiem i dostaje zlecenia od stomatologa. Ale wiem ze sa specjalne aparaciki dla maluchów np. z wtopionymi kwiatkami lub z brokatem, które korygują wady zgryzu. Moze w twoim przypadku nie bedzie potrzeby bo dzidzia jest za mała albo nie ma nic powaznego z ząbkami... ale dla swietego spokoju idź.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.