Menu

Zęby 2 latka / pomoc

Moja mała najprawdopodobniej będzie miał usuwane zęby jedynki . Parę miesięcy temu miałyśmy wypadek autem i mała uderzyła o kubek i wbiła zęby do środka o jakieś 0.5 milimetra . I teraz wdał się stan zapalny i pokazał sie ropa . Jesteśmy na jutro umówione na wizytę . Czy któraś z waszych dzieci miało taki zabieg w najmłodszych latach . Czy mamy się jakoś przygotować .Czego się spodziewać , bo strasznie się boję (wow)(wow)(wow)(wow)

lola86
 823  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie zęby

Odpowiedzi

syla
Moja teraz 10-cio letnia córka miała usuwane w wieku 2 lat
dwie górne jedynki i dwie dwójki trwało to 3 min potem było troche bólu ale dostała paracetamol przeciw bólowo a teraz ma piękne stałe ząbki
Majaaaaaa0000
Mojej szwagierki syn,miał wyrywane 2 jedynki jak miał 2 latka...Dostał syrop uspakajającym...znieczulenie...Ale i tak trzeba było go trzymać na silę..teraz ma 4 latka i fajnie wygląda,bez ząbków...;)
dominikas87
Moj synus w wieku 2 lat miał wyrywane dwie czworki.Z pierwszym zabkiem jak szlismy nie był swiadomy tego co go czeka za drugim był juz koszmar.A teraz go czeka chirurg szczekowy bo ma problemy teraz z dolnymi czworeczkami.Po takich przezyciach i po rozmowie z chirurgiem zdecydowałam sie na gaz rozweselajacy (prywatnie)
halina21
my naszej córce jak miała 3,5 latek leczyliśmy ząbki pod narkozą i tam inne dzieci miały też wyrywane dla dziecka bez stresu bo dostaje syropek i potem jest usypiane taka wizyta tylko prywatnie i kosztuje trochę ale jest anestezjolog i dziecko nie ma traumy po wizycie
MamaMaya
dlatego tez nie nalezy podawac dzieciom nic do picia w trakcie jazdy bo albo moze sie stac cos takiego jak piszesz albo dziecko moze sie zakrztusic lub nawet udusić.... ja chyba zdecydowałabym sie na usuwanie w prywatnej klinicie pod calkowita narkoza moja miala leczony jeden zab i byla tragedia trzeba bylo trzymac rakami i nogami (zla) a nie bedzie miala wady zgryzu po usunieciu tych zebow? przeciez inne zeby moga przez to źle rosnąc moze miec też wade wymowy takie zeby w tym wieku sa bardzo wazne! jak bedzie gryźc? przeciez to jeszcze kupa czasu zanim wyrosna jej stale zabki! wg mnie powinna miec zalozona protezke w takim razie. przynajmniej tak mi sie wydaje z tego co czytalam wlasnie o usuwaniu jedynek u dzieci.
lola86
@MamaMay my staliśmy na przejeździe kolejowym gdy mała piła . Nikt nie przypuszczał że z bocznej ulicy wyjedzie debil prowadzący auto 120 na godzinę w terenie zabudowanym na podwójnym gazie . Miał jedyne 3,8 promila a z naszego auta nie został prawie nic .Więc ciesze się że tak to się skończyło . Nie wiem czy nie będzie wady zgryzu i co zrobią dowiem się jutro .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.