Menu

Żegnaj pieluszko

W jakim wieku wasze pociechy pożegnały się raz na zawsze z pieluszką i jakie były początki tego rozstania? Czy poszło w miarę szybko? Czy faktycznie wybierałyście porę letnią na oduczanie dziecka od pieluszki czy też nie zwracałyście na to uwagi? Czy po tym etapie często jeszcze zdarzały się wpadki? Podzielcie się swoim doświadczeniem.

Ania
 1595  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie pielucha

Odpowiedzi

agnieszka79
Moją starszą córkę Kasię zaczęłam oduczać od pieluchy kiedy miała 2 lata i 3 m-ce.Prędzej nie chciała na nocnik zbytnio siadać.Był to październik,więc pora roku tu nie ma znaczenia.Puściłam ją w domu bez pieluchy i przez pierwszy dzień nie zawsze zdążyła do nocnika zrobić.Na drugi już było lepiej a po 4 dniach już wołała.Po dwóch tygodniach zaczęła załatwiać się na ubikację(z nasadką),a po miesiącu nie chciała już nawet nasadki.Ogólnie bez pieluch(nawet na noc nie zakładałam)zaczęła być od grudnia.Od momenty "pożegnania się z pieluszką"były może z 4 wpadki,że nasiusiała w majtki,ale to dlatego,że się zabawiła i po prostu zapomniała.A młodsza Ada(15m-cy)wie co to nocnik,ale nie za bardzo chce na nim siedzieć,także nie zmuszam i jak przyjdzie czas to zacznie się nauka.
Panterka
Moja Julka miała 22m-ce kiedy pożegnałyśmy się z pieluszką.. To było przed wakacjami, zrobiło się już ciepło, mała zaczęła od czasu do czasu wspominać, że chce siusiu, więc zaczęłam ją puszczać bez pieluchy w dzień... Na początku zdarzały się wpadki ale też sukcesy.. Po tygodniu wołała już za każdym razem na nocniczek.. Po kilku dniach kiedy zauważyłam, że o poranku pieluszka jest sucha, również na noc przestałam jej ją zakładać.. Jeszcze przez jakiś czas zdarzały się baaaardzo sporadyczne wpadki (zwykle gdy nie zdążyła z dworu dobiec do łazienki) ale to już były wpadki bez znaczenia;)
daryjka87poznan
Ja własnie chce sie wziąsc za mała i po malu ją oduczyc poki jest ciepło na dworze. Zobaczymy jak nam to pojdzie.
Nula139
Starsza dwójka miała sporo ponad dwa lata ,kiedy zaczęła korzystać z nocnika.
Najmłodsza ma 20 miesięcy i od około tygodnia nie uzywamy pieluszek.
Mała naglae(wczesniej nie chciała siadać na nocnik)zaczęła wołać że chce na nocniczek.
Kilka wpadek zaliczyłyśmy,ale jesteśmy na dobrej drodze.
mala21
Mój ma obecnie 18 miesięcy, ale wydaje mi się że jeszcze nie panuje nad pęcherzem. Więc chyba oduczać będziemy niestety zimą
beatka7623
starsza córa przestała korzystać z pieluszki w wieku 2,5 roku Po prostu powiedziałam dość i moment się nauczyła zajęło nam to z tydzień No i nie na nocniczek tylko na ubikację z nakładką :)

A młodsza ma 19 m-cy i nadal robi w pieluszkę ale coraz bardziej interesuje się ubikacją i często chce latać bez pieluszki więc może przyszedł na nią czas :)
myszka838383
U nas wszystko trwało tylko tydzień :) Adaś biegał bez pieluszki..sikał gdzie popadnie aż w końcu zaczął sam biegac do łazienki ( rzadko robił do nocnika) Jesli chodzi o wiek..to było to dokładnie 3 miesiące przed drugimi urodzinami :)
jola75
to moj nosil pieluszke chyba najdluzej sciagnelismy miesiac przed 3 urodzinami.nauka zajela nam 3 popoludnia 2 dni pozniej sciagnelismy tez w nocy.nie mial zadnej wpadki :D 2 tygodnie pozniej Nie informowal mnie nawet ,ze sika poprostu szedl do toalety myl raczki i po sprawie,ale to juz duzy chlop byl:D
patrycja21
moja ma 2 latka i 5 miesiecy i nauka cały czas trwa , zdarzaja sie nam wpadki, ale chodzimy cały czas bez pampka
beatris23
Miał 22 miesiące jak pożegnalismy pieluchy-nauka trwała 5 dni :)
Od tamtej pory(a był to luty) nie było żadnej wpadki
anetawo
Moje dzieci bez pieluchy chodza od dwoch lat ale w dzien starszy moczy sie w nocy mlodszy tez robi tylko corka od 6sciu msc nie sika juz w nocy
moniczka
Moj 2,5 latka ma i jakis miesiąc juz chodzi bez pampersa poszlo mu szybko teraz ładnie juz wola i w nocy tak ze jestem z niego dumna
zuzma
Mój maluch miał ponad 2 latka. Teściowa stwierdziła że powinnam i już oduczyć go. Na siłę zakładałam ubrania, tetrę. Po 1 dniu nie miałam już suchych ubranek. Powiedziałam stop. Miesiąc po tym zdarzeniu maluch pojechał z dziadkami nad wodę. Nie wiem jak to się stało ale poszedł " w krzaki" z dziadkiem i przestał sikać do pieluchy. Na dworze siusiał na robaczki więc miał frajdę. Zakładałam mu pieluszkę na noc, ale kiedyś po wieczornym sikaniu ściągnął ją i poszedł wyrzucić do kosza. Nigdy nie zdarzyło nam się mieć awarię :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.