Menu

Zespół aspergera/autyzm - przedszkole

Czy któraś z Was miała do czynienia z autystycznym dzieckiem? Chodzi mi głównie o placówki, które godzą się na przyjęci maluchów i miejsca w których maluchy mogą uzyskać fachową pomoc (Warszawa).

Kosica
 1262  17

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Wychowanie autyzm zespol aspergera

Odpowiedzi

Kasia1978
chiała to samo napisac co Milagros
misiak7
jak pisze Milagros musisz poszukać przedszkole integracyjne kamiś jest dzieckiem autystycznym i chodził do takiego przedszkola u nas w G-dz są 2 przedszkola integracyjne
Kosica
Chodzi mi raczej o jakąś placówkę z osobną grupą. Koleżanka poszukuje dla swojego dziecka. Ja sugerowałam, że może montessoriańskie będzie odpowiednie ale chcemy mieć jakieś porównanie.
MiJa
Mój syn ma autyzm...chodzi do przedszkola integracyjnego ale nie w Warszawie(grins)
Kosica
O.k. a czy mogłybyście napisać czy są jakieś osobne zajęcia dla dzieci z autyzmem? Jakaś terapia? Czy uczestniczą we wszystkich aktywnościach? Czy spędzają w przedszkolu tyle samo czasu co inne dzieci?
Kosica
O.k. a czy mogłybyście napisać czy są jakieś osobne zajęcia dla dzieci z autyzmem? Jakaś terapia? Czy uczestniczą we wszystkich aktywnościach? Czy spędzają w przedszkolu tyle samo czasu co inne dzieci?
MiJa
Mój syn chodzi do przedszkola na 5h (8-13). Ma w przedszkolu wczesne wspomaganie czyli pracuje dodatkowo z pedagogami spacjalnymi,psychologiem,logopedą. Ale aby dziecko mogło uczęszczać do placówki integracyjnej i miało przyznane wczesne wspomaganie potrzebne sa orzeczenia. Można się o nie starać w poradni psychologiczno-pedagogicznej
Kasia1978
to sprawa indywidualna..każde dziecko jest inne
Kosica
Przepraszam, że tak wypytuje no i bardzo dziękuję za odpowiedzi. Po prostu obiecałam pomóc, ale zupełnie się nie orientuję na co zwrócić szczególną uwagę i w ogóle "z czym to się je".
Kasia1978
MiJa podała w chwilce stronkę o swoim synku....poczytaj wszystko...
monique25
mam codziennie ; synek mojej pasiapsióły ma stwierdzony od pół roku :( a to najlepszy kolego mojego synka ....teraz załatwiają terapię i spotkania indywidualne
korek221
mój synek też ma stwierdzony autyzm ,ale okazało się,że nie ma upośledzenia umysłowego - cwaniactwo w genach - rozumek w normie:))
Poszedł do masowej "0" ,skończył masową 1 kl. z wyróżnieniem; od września pójdzie do 2 kl.
Każdy dzieciaczek jest inny, ale jeśli nie ma stwierdzonego upośledzenia umysłowego to może warto by było spróbować w masowym przedszkolu? (walka z dyrekcją pt.:"my się boimy" pewna ale przy odrobinie uporu i dobrej woli ze strony szkoły do wygrania, wiem co mówię ,bo przez to przeszłam:/)
Jeśli dzieciaczek jednak sobie nie poradzi w masówce to zawsze można Go przenieść do integracyjnego przedszkola - niestety z integracyjnego do masowego już się nie dostanie...:(
Kosica
To ważna informacja, bo rodzice właśnie rozważali różne rozwiązania m.in. najpierw integracja, a później zwykłe przedszkole/szkoła. Dziękuję Wam. Przekażę wszystkie uwagi i będziemy szukać dalej.
alinagj1o2
Mój syn do przedszkola chodził normalnego mimo że integracyjne mam pod oknami i bardzo dobrze zrobiłam że właśnie tam chodził.Dziecko jest podatne na zachowanie z otoczenia a w zwykłym przedszkolu robił to co inne dzieci.W integracyjnym są dzieci z różnymi problemami i dziecko może zacząć łatwo naśladować zachowanie kolegi i nawet cofać się w rozwoju.Tak to przedstawiła mi neurolog do której chodziłam z synem.
korek221
@alinagj1o2 ma rację - w maju byliśmy na 3 dniowym wyjeździe w Góry Stołowe ( należymy do Krajowego Towarzystwa Autyzmu-odział w Bielsku-Białej) razem z dziećmi autystycznymi i ich Rodzicami - to była porażka...:(( Grześ niby już taki"wyprowadzony" a momentalnie zaczął przejmować "złe wzorce" od innych dzieci...normalnie nie poznawałam swego dziecka:( nigdy więcej takich wyjazdów ...
korek221
oddział*
margola
Niepubliczne Przedszkole Muzyczno-Integracyjne
OMEGA

PROFESJONALIŚCI DZIECIOM


Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci w wieku od 2 do 8 lat z całościowymi zaburzeniami rozwoju, takimi jak autyzm, zespół Aspergera i inne. Jesteśmy kameralnym, przyjaznym przedszkolem, którego podstawowym filarem pracy jest terapia (stymulacja) rozwoju dziecka z wykorzystaniem muzyki. Zapewniamy profesjonalną opiekę specjalistów, indywidualizację i wspierania rozwoju, nauczanie wielozmysłowe, pracę w małych grupach. Edukacja realizowana jest w oparciu o indywidualne programy edukacyjno-terapeutyczne, opracowane na podstawie diagnozy umiejętności dziecka i dostosowane szczegółowo do jego potrzeb i możliwości. Programy ukierunkowane są przede wszystkim na rozwój mowy i komunikacji, doskonalenie samodzielności i zabawy, naukę podejmowania i podtrzymywania interakcji społecznych z rówieśnikami, kształtowanie poprawnych zachowań w miejscach publicznych, a także na rozwój umiejętności intelektualnych. Celem realizowanych z dziećmi programów jest przygotowanie ich do podjęcia dalszej nauki w szkole.
Służymy również radą i pomocą w doborze odpowiedniej placówki kolejnego etapu kształcenia dziecka (współpraca z warszawskimi szkołami podstawowymi).

Przedszkole jest czynne w godz. 7.00 – 18.00. Oferujemy cztery posiłki dziennie: śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek.
Czesne już od 600 zł + wyżywienie

Proponowane zajęcia w ramach czesnego:
- Zabawy integracyjne
- Wczesna nauka czytania metodą symultaniczno – sekwencyjną
- Metoda Dobrego Startu
- Muzykoterapia
- Dogoterpia
- Logoterapia
- Trening umiejętności społecznych
- Zajęcia ruchowe z elementami integracji sensorycznej
- Ruch rozwijający Weroniki Sherborne
- Original Play
- Kinezjologia edukacyjna P. Dennisona
- Opiekę logopedy i psychologa
- Język angielski
- Warsztaty plastyczne
- Warsztaty teatralne

Zapraszamy do odwiedzenia naszego przedszkola

Niepubliczne Przedszkole Muzyczno-Integracyjne OMEGA
Ul. Grupy AK Północ 2 / U5 tel. 534 600 510
e-mail: przedszkole.omega@wp.pl
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.