Menu

zez

Moja córka ma 5 miesiecy od urodzenia ma zeza. Teraz ucieka tylko jedno oczko. Wczoraj byłam u pediatry i pytam czy trzeba coś z tym zrobić. Pani doktor powiedziała ze do roku do okulisty sie nie idzie , a okulary to dopiero od 2 oku życia przepisują. Dziwne to bardzo. Czy faktycznie mam czekać aż dziecko skończy rok?

Anemona
 692  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie zez dziecko

Odpowiedzi

Matina
Nie czekać - pani doktor jest w błędzie.
myszka838383
nie znam się..ale widywałam malutkie dzieci w okularach. Parę dni temu widziałam chłopczyka który na bank nie miał jeszcze roku.
Anemona
no właśnie a zez nie leczony może się pogorszyć i potem będzie gorzej te wadę cofnąć
tymianek
pracuję w zakładzie optyczno-okulistycznym i okularki dobieramy juz nawet 2 miesięcznym maluchom - jeżeli jest konieczność noszenia oczywiście. Może byc też zez fizjologiczny, który "mija" po ok 6 m-cu zycia, ale to już okulista decyduje, czy czekać z okularami, czy nie.
agnese32
moj maly ma okularki do poprawy wzroku od 10 msc. a zasloniete bedzie mial na 13 msc.(awve) .czym szybciej pojdziesz do okulisty to lepiej dla corci.wykryja czy ma wade wzroku czy tylko oczko leniwe.idz i nie czekaj?
Anemona
to może być zwykły okulista czy jakiś specjalista dla dzieci??
tymianek
lepiej do okulisty dziecięcego
agnese32
OKULISTA DLA DZIECI
(awve)(kwiatek)
madusia
moj maly ma tez zeza lekkiego-i zastanawiam sie nad tym czy ma nosic okulary ;/ sama mialam kiedys zeza i do czasu ,gdy nosilam okulary regularnie to zez sie pogarszal,gdy przestalam nosic oko mi sie "wyrownalo",teraz tylko musze uwazac jak mam goraczke itp.,zeby nie oslabic miesnia oka
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.