Menu

zezowanie u 2 miesiecznego dziecka

(awve) Czy podczas zasypiania dziecko moze zezowac. Ma 9 tygodni i kiedy spi nie domyka do konca oczek i widze ze zezuje. Czy powinnam isc z nim do okulisty??

malwina123
 2000  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

agaorto
do bodajże 1.5 roku albo 2 latek zezowanie u dzieci to jest normalne... po co ciągać dzieciątko po lekarzach..
agaorto
Nie no inaczej powiem... U noworodka i niemowląt zez jest zjawiskiem normalnym. Około 12.-16. tygodnia zwykle zanika, ponieważ mięśnie oczek dopiero wzmacniają się i poprawia się koordynacja ruchów gałek ocznych. Ale jeśli zauważysz, że w ciągu dnia cały czas zezuje to możesz się skonsultować..... pozdrawiam
agaorto
Kurcze pewnie troszkę namieszałam ale jak kiedyś byłam w lekarza to tak mi powiedział... że do 1.5 r.ż może się taki zez pojawiać i to jest fizjologia....
kropeczka
Może zezować do roczku mniej więcej. Chyba że zdarza się to zbyt często wtedy trzeba zasięgnąć opinii lekarza .
kaisaa4
ja znów słyszałam że do pół roku dzieci zezują po półroku nie powinny. i tak też moja starsza córka zezowała do półroku, a młodsza od kąd miała rok. starsza nie zezuje, młodsza zezuje do tej pory a ma prawie 6 lat. dodam że nie ma wady wzroku zeza a tylko słaby mięsień. nosi korygujące okulary i bedę znów u okulisty. a zauwazyłam w swojej karcie dziecka że ja jako 6 latek na bilansie miałam stwierdzony zez lewego oka o którym nie wiedziałam nic póki nie przeczytałam.
kaisaa4
a dodam że wizyta u okulisty nigdy nie zaszkodzi a wręcz możesz wcześniej wykryć wad wzroku i wcześniej zacząc ją leczyć.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.