Menu

Zgłoszenie do izby wytrzeźwień

Cześć.Dziewczyny mam do Was takie pytanie.Czy jeśli ja osobiście zgłoszę osobę kompletnie pijaną aby policja zabrała ją do izby wytrzeźwień,to policja przyjeżdza i bez problemu zabiera taką osobę?
Czy raczej są jakieś wymagania i uzasadnione przypadki kiedy zabierają a kiedy nie? Nie wiem jak to jest...czy oni tylko biorą takich ludzi np.z ulicy a z domu już nie?
Pytam o to, oczywiście osoby obeznane w temacie...możecie pisac na pw.

mateuszowa
 345  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli izba wytrzeźwień alkoholizm

Odpowiedzi

mateuszowa
? to czy istnieje coś w zamian? No chyba coś "robią" z takimi pijanymi ludźmi,którzy np.się awanturują itp...lub co gorsza stwarzają zagrożenie dla innych osób...
flame123
Pogotowie socjalne dla osób nietrzeźwych. Z tego co wiem, Jak taka osoba stwarza zagrożenie, to ją zabierają. Wypuszczają od razu po wytrzeźwieniu
flame123
Zgłaszałam kiedyś typka, który dosłownie na czworaka chodził w pobliżu ulicy. Nawet nie musiałam się przedstawiać i na nich czekać. Szybko go zabrali
JUSTYS
Oczywiście przyjadą i zabiora ,wypuszczą kiedy wytrzezwieje.
mateuszowa
No a musze się im tłumaczyć,dlaczego chcę żeby taką osobę zabrali? Czy wystarczy sam fakt że jest totalnie pijana?
lola86
Teraz gdy jest zgłoszenie to zabierają za każdym razem .Decydują tylko czy prosto na izbę czy najpierw trzeba odwiedzić szpital jeżeli jest zagrożenie życia . Ale to kosztuje u nas ok 250 zł oczywiście wywożonego . Jeżeli jest to osoba nie letnia trzeba ją odebrać osobiście , po wytrzeźwieniu .
czekoladka22
tak z domu biorą u nas tak brali ale po skończonym dyżurze wypuszczają ..
mateuszowa
@lola86 a Ty mieszkasz tu w PL?
A co jeśli wywożony jest osobą bezrobotną,nieposiadającą żadnych dochodów...? Dokładnie nie ma nic,więc nawet komornik nic by nie ściągnął.Co w takiej sytuacji? Orientujesz się?
mateuszowa
o już widzę,że w Katowicach mieszkasz...
Kumaja
Komornik jest cierpliwy, nie unosi się gniewem, wszytko znosi i wszytko przetrzyma :P
Poczeka aż odsetki trochę urosną :P Potem zaczai się i ściągnie.
flame123
W Tri City wizyta w tym lokalu kosztuje 30 zł.
lola86
Jeżeli jest osoba bez meldunku i bez żadnych dochodów (osoba bezdomna ) , to może to mu ujść na sucho (Tak policja doradzała sąsiadowi) . A jeżeli ma miejsce zameldowania to mają czas na ściągnięcie długu do 10 lat . Obojętnie z czego , ściągają nawet z rozliczenia pit , a on cały czas rośnie . Można też do 7 dni złożyć pismo o rozbice to na raty . Kiedyś sąsiad nawet odpracowywał ale to już było jakoś przez sąd , nie wiem czy sam chciał czy mu kazano . A ląduje tam z reguły raz na miesiąc , od parunastu lat .
Beatka9316
Zabiorą i wypuszczą jak wytrzeźwieje
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.