Menu

zgrzytanie ząbkami u dziecka

kochane, cóka mojej siostry bardzo tak zgryzta zębami i ogólnie zastanawiamy się czy j to nie boli, dla nas jest to przerażające, dźwięk straszny troche, jeśli któraś z Was tak miała u dziecka, dajcie znać proszę i powiedzcie co zrobiłyście....

alinak
 372  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Wychowanie zgrzytanie zębami

Odpowiedzi

kama86
http://parenting.pl/portal/zgrzytanie-zebami-u-dzieci
Moj syna ma prawie 6 lat i zdarzy mu sie zgrzytnac zebami ale nie zauwazylam zeby go to bolalo
jola8443
moja dwu latka też zgrzyta zębami.denerwuje mnie to ale cały czas zwracam jej uwagę żeby tak nie robiła.
jagoda30
Jeśli robi to w dzień,świadomie,to raczej jej nie boli,może za to zniszczyć sobie zęby.Jeśli przez sen może to oznaczać obecność pasożytów.
Beatka9316
Jeśli robi to w dzień sama z siebie to na pewno jej to nie boli bo gdyby tak było na pewno by tego nie robiła... No i Twoja siostra musi często zwracać córci uwagę, żeby tak nie robiła w końcu się oduczy :)
mateuszowa
@Geodonna23 chodzi Ci o owsiki?
Ja od kiedy sięgam pamięcią,mówiono właśnie że,zgrzytanie zębami jest od robaków.
A kiedyś jak powiedziałam to lekarce,bo mój syn też zgrzytał,to usłyszałam,że większej bzdury ludzie sobie wymyślic nie mogli, i nie ma to nic wspólnego z tym zgrzytaniem.
JUSTYNA300511
Z tymi pasożytami to raczej bzdura dla mnie,mój syn swego czasu bardzo zgrzytał i to zazwyczaj w nocy ,zrobilismy badanie 3 krotne kału i nic nie wyszło a zgrzytanie samo po jakimś czasie minęło.Dla mnie jak dziecko zgrzyta zębami to być może przeżywa emocje z całego dnia.
jagoda30
MOżna badac kał na pasożyty na okrągło i potrafi nic nie wyjść,a dziecko po podaniu trutki zaczyna normalnie jeść i inaczej się zachowuje.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.