Menu

zgubiłam dyskietkie syna z NFZ i co teraz??

dzisiaj się zorientowałam ze nie mam dyskietki syna z NFZ czyli konieczną aby pójśc do lekarza państwowego. Nie mam pojecia gdzie może być bo przeszukałam cały dom i nic. Niestety jutro mamy termin u logopedy, druga wizyta. Czy przyjmną syna bez tej dyskietki?.Co trzeba zrobić aby wydali nową i jak długo trzeba czekać? dzięki

PatrycjaM Mamusia
 1061  18

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie dyskietka nfz

Odpowiedzi

KlaudynaK Mamusia

Nigdy nie słyszałam o dyskietkach... u nas działa ubezpieczenie i pesel...

KlaudynaK Mamusia

a na kolejnej wizycie u logopedy nic nigdy nie podawałam, zarejestrowano syna w zeszłym roku i chodzimy regularnie co miesiąc...

PatrycjaM Mamusia

a u nas mamy dyskietki takie jak w banku do bankomatu i to sie pokazuje przy kazdej wizycie u każdego lekarza. A myślałam że jest tak w całej Polsce.

syla Mama

Nigdy o czymś takim nie słyszałam u nas jeżeli pytają to trzeba podać gdzie się jest ubezpieczonym i pesel

MamaMaya Mamusia

za pewne jestes ze śląska? tutaj to obowiązuje i ja nie rozumiem czemu ludzie mówia na to dyskietka??? przecież to karta - taka jak do bankomatu! jak idziesz do bankomatu to wkłądasz do niego... dyskietke??? ale wracając do tematu - musisz isc do oddziału NFZ w twoim miescie zlozyc wniosek o wydanie nowej karty z powodu zgubienia a u logopedy powiedz ze zgubilas i juz co zrobisz na pewno cie przyjma tym bardziej ze to druga wizyta wiadomo ze pewnie czekaliscie na te wizyte jakis czas. ile sie czeka na nowa karte - niestety juz nie pamietam w nfz wszystko ci powiedza.

patik Mama

Możesz zabrać ze sobą ostatnie druki z ROMUA(tak się mówi nie wiem czy dobrze napisałam)jeżeli pracujesz.Jeżeli nie to zadzwoń rano do tej przychodni i zapytaj co masz zrobić w takim przypadku.Potem musisz jechać do oddziału NFZ i tam złożyć nowy wniosek o dyskietkę i chyba czeka się miesiąc.Ja nie pracuję obecnie i mam od męża z pracy takie zaświadczenie ,że jestem ubezpieczona bo czasem do dyskietki jeszcze tego żądają w niektórych przychodniach:/

patik Mama

MamaMaya u nas tak wszyscy mówią (dyskietka)nawet panie w rejestracji:))

amalka VIPMama

@MamaMaya ja też jestem ze Śląska i u nas nie ma tych "dyskietek". W sumie to nie ma nic (grins) Do rodzinnego idę z "pustymi rękami" a do pediatry z książeczką zdrowia dziecka i wsio (kciuki)

Co do karty- czy to jest ta karta EKUZ? Jeśli tak to tu masz linka

http://www.turystyczne.ubezpieczeniaonline.pl/a/jak-uzyskac-europejska-karte-ubezpieczenia-zdrowotnego/10.html

amalka VIPMama

kac-europejska-karte-ubezpieczenia-zdrowotnego/10.html

amalka VIPMama

Link w dwóch częściach ale kompletny (grins)

korek221 Mama

jak ja posiałam Grzesia kartę to musiałam złożyć wniosek o duplikat tam gdzie wcześniej ją wyrabiałam i czekałam 2 tygodnie na odbiór

kasiulka1985 Mamusia

w województwie śląskim obowiązują kart chipowe NFZ, mamy takie same i bez niej do lekarza się nie dostaniesz choćby nie wiem co, kiedyś zapomniałam wziąć ją od męża i uparte recepcjonistki nie chciały za nic zgodzić się na wizytę z dzieckiem, wątpie żeby udało Ci się coś bez niej załatwić. Zadzwoń i się dowiedz czy Cię przyjmą bez niej a na wyrobienie nowej czeka się od 2-4tyg.

lola86 ExpertMama

Ja teraz czekałam na nową 3 tygodnie . Ale może ci się uda dostać bez (grins)(grins)

PatrycjaM Mamusia

dzieki.
Po pierwsze tak jak pisze patik@ u nas w przechodni mówią"poprosze dyskietkę"-zresztą co za różnica wiadomo o co chodzi.
Po drugie u nas na śląsku( a przynajmniej tam gdzie ja mieszkam zawsze chcą dyskietkę/karte.

drzwonie do funduszu od rana i nikt nie odbiera. Za 3 tyg jedziemy na wakacje i dlatego pytam o czas oczekiwania.

amalka VIPMama

W Opolskim (tak jak pisałam) nie ma kart.

goskapolak ExpertMama

Amalka- taką kartę EKUZ wyrabiasz jak wyjeżdżasz na wakacje za granicę do Europy. Ma ona dośc krótki termin ważności- w sumie na tyle na ile wyjeżdżasz- oczywiście w celach turystycznych.
W Polsce nie musisz jej posiadać

daryjka87poznan Mamcia

Co????? Dyskietka???? Pierwszy raz to słysze. U nas pokazujesz ksiazeczke podbitą i RMU-a

Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.