Menu

Zinat-antybiotyk

Moje chłopaki ostatnio się rozchorowali i niestety dostali antybiotyk, na początku Vercef ale Michał marnie go pił i dużo wypluwał, więc Pani doktor zmieniłą nam na Zinat i ten mimo ochydnego smaku jakoś wypija, ale nie w tym rzecz, we wtorek rozmieszałam granulat a wczoraj wieczorem był "sztywny" dopiero po dłuższym potrząsaniu powrócił do konsystencji syropu i moje pytanie brzmi czy to naturalne, czy lepiej jak kupie nowy, bo mam lekkie obawy co do niego, Vercef tak się nie zrobił, a antybiotyki rzadko stosuje więc nie wiem, czy to jest ok czy nie

ulenka091987
 3744  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie antybiotyk zinat

Odpowiedzi

Juli1303
Akurat nie znam się na konsystencji ale Zinat jest jednym z gorszych antybiotyków.
ulenka091987
ale pod jakim względem gorszych?? chłopaki mieli robiony wymaz z nosa i gardła i antybiotyk został skierowany przeciw konkretnej bakterii
Juli1303
ja i moi znajomi mamy bardzo złe doświadczenia z tym antybiotykiem , nigdy nie pomagał, a nawet lekarz stwierdził, że jest to jeden z gorszych antybiotyków
ulenka091987
Vercef zawiera tą samą substancję czynną co Zinat i moim chłopakom pomaga, więc może w waszych przypadkach był źle dobrany, ja ogólnie jestem przeciw antybiotykom tak jak i lekarz do którego chodzę, no ale wymaz wykazał bakterię i trzeba było ją czymś "zaatakować" :)
tymianek
zinat jest chyba najsilniejszym antybiotykiem, dlatego podaje się go krótko
I tak jak pisze @jadranka, jeżeli przygotowałas go według "przepisu" - z tego co kojarze, to miesza się go z wodą w kilku częściach - żeby lepiej się rozpuścił, to po prostu dobrze wymieszaj i jak uzyskasz, taką samą konsystencję jak za pierwszym razem, to ok, jeżeli nie ( będą grudki), to kup nowy.

Życzę dużo zdrowia
KlaudynaK
Zinnat to bardzo dobry, silny antybiotyk, gorszy bo silny. Tylko w tym sensie, niektóre dzieciaki - tak jak moja nie chcą go pić ale pomaga bardzo szybko.
Co do konsystencji to jest bardzo gęsty, trzeba bardzo dokładnie wymieszać proszek z wodą, niestety trwa to dużo dłużej niż przy np augmentinie, nie powinno nic być nie tak jak jest przechowywana zawiesina w lodówce.
betty
zinnat to jeden z mocniejszych i najskuteczniejszych antybiotyków doustnych! ostatnio moja tez go brała i po wyjęciu z lodówki też taki był... musiałam chwilkę potrząsać aby się "rozluźnił"...
KlaudynaK
tam w ostatnim zdaniu zjadłam przecinek...
tymianek
(kwiatek) zapomniałam dopisać, że dobrze jest wyjąć zinat z lodówki na kilka godzin ( 2-3 godz) przed podaniem
KlaudynaK
Tymianek! Zinnat podaje się prosto z lodówki... jest napisane na ulotce, żeby go nie ocieplać bo traci właściwości...

Niestety co do antybiotyków to chyba znam ulotki "na pamięć"

Moje dzieciaki to chodzące, raczkujące bakterie...
marysia26
ostatnio tez podawalam synowi ten antybiotyk Zinat bo mial zawalone oskrzela i pomoglo ten antybiotyk podaje sie raz na dobe od 3-5dni w zaleznosci jak lekarz powie a tego leku nieprzechowuje sie w lodowce
tymianek
(kwiatek) @klaudynaK, mi lekarka tak kazała robić i farmaceuta to potwierdził - robiłam , antybiotyk działał, synek wyzdrowiał (kciuki)
irekzboralski
dla mikołaja też Zinat jest najskuteczniejszym antybiotykiem..zarówno w zawiesinie jak i w zastrzykach..dzięki niemu nie "wylądowaliśmy"w szpitalu jak Mikus miał zapalenie oskrzeli..
Anemona
mieliśmy Zinat ale w zastrzykach(placze)
milcia22
Zinnat przechowuje się WYŁĄCZNIE w lodówce, podaje bezpośrednio z lodówki, jest bardzo gęsty, ma ohydny smak i mój synek nie pił go, musiał za to dostać kurację 5-dniową zastrzyków.
justii34
nie mam pojecia,wiem jedno fabi zazywa zunat i nic na niego nie dziala nie ma zadnej poprawy(pout) i u Tynia tez nie(placze) a ja mam dosc!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.