Menu

Złamane serce zabija częściej mężczyzn

"Okazuje się, że "złamane serce" to nie wymysł poetów i pisarzy, tylko bardzo realny syndrom, który zbiera spore żniwo. I to głównie wśród mężczyzn. Mężowie sześć razy częściej niż żony umierają na zawał serca po odejściu żony.
Statystycznie na początku żałoby ludziom może zwyczajnie pęknąć z żalu serce - mężom grozi to sześć razy częściej niż żonom."

A ja myślałam, że to kobiety bardziej cierpią..

carla1978
 1538  9

Odpowiedzi

maryanna
Wydaje mi się, że w ogóle mężczyźni częściej przechodzą zawał niż kobiety... ale czy ma to związek ze złamanym sercem to nie wiem...
Mart03ha
Oj mnie się wydaje, że to raczej kwestia złej diety i zaniedbania. Kiedy nie ma żony, często nie ma kto gotować zdrowych i wartościowych posiłków, zastępowane są one np. tłustą, smażoną kiełbasą albo daniami z mikrofalówki. Do tego brak ruchu, bo już nie ma kto gonić do choćby trzepania dywanów. Cholesterol idzie w górę prawie tak szybko jak ciśnienie i bach... podwójny grób.
maryanna
@Mart03ha - nie zgadzam się z Tobą - u mnie w domu to tata jest wspaniałym kucharzem i jak ostatnio był w szpitalu to mama żywiła się jedynie naleśnikami z nutellą - masakra.
habibi
Mężczyźni gotują bardzo dobrze. Kobiety gotują również wspaniale. Płeć nie ma znaczenia. Większość szefów kuchni to faceci. Wynika to z tego, iż to ciężka fizyczna praca, a nie, że faceci po prostu gotują lepiej. Śmieszą mnie goście, którzy ugotują coś raz na kwartał i wychwalają jakie to dobre i afera na cały dom bo Tata obiad ugotował. Codzienne prowadzenie kuchni jest ciężką pracą i brawo dla Twojego Taty Mart03ha.
twogirls
@habibi: Jeśli chodzi o kucharzy mężczyzn, to nie do końca chodzi o pracę fizyczną, tylko również o to, że faceci mają więcej kubków smakowych przez co nadają potrawom smaku ;)
twogirls
@wszyscy: Mój mąż również gotuje i to bardzo dobrze.
Jeśli chodzi o złamane serce, to faceci po prostu nie radzą sobie sami, gdy kobieta odejdzie pierwsza ;)
habibi
@twogirls, nie przeceniałabym ilości kubków smakowych, a praca w kuchni naprawdę jest fizycznie niszcząca - kilkanaście godzin na nogach, dźwiganie 50 litrowych garów i worów z cebulą czy ziemniakami, wysoka temperatura, późne godziny pracy itd. Co do odejścia kobiety, tak to prawda, kiepsko sobie radzą.
twogirls
@habibi: na pewno praca w kuchni jest ciężka, ale nie przesadzajmy! Przecież są również kobiety, które pracują w restauracjach jako szefowe kuchni/ kucharki i radzą sobie równie dobrze jak mężczyźni.
mirabelka
Mężczyźni częściej miejawają zawały niż kobiety. To jest naukowo udowodnione!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.