Menu

Żłobek? Babcia? Niania?

Wracam do pracy po urlopie macierzyńskim...Nie mam niestety w mieście gdzie mieszkamy nikogo z rodziny, więc babcia jako opiekunka odpada. Z nianią jest też pewien problem.....finansowy. Wynagrodzenie dla niej to prawie moja pensja. Pozostaje żłobek. Zastanawiam się czy roczne dziecko jakoś odnajdzie się w nowej sytuacji i poradzi sobie, i co najważniejsze, czy nie odbije sie to na jego psychice.
Wracając do kwestji babci jako opiekunki, to nie sądzę, by to był dobry pomysł. W wielu kwestiach dotyczących wychowania całkowicie się rozmijamy. Mam nadzieję,że wraz z synkiem damy sobie radę ze żłobkiem. Mamom w podobnych sytuacjach życzę powodzenia. Pozdrawiam.

Natty
 1279  2

Odpowiedzi

Pixelka
brrr!!Przeczytałam pewien artykuł po którym dostłownie przeszedł mnie dreszcz... Cytuję: "..Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli dziecku, które było blisko związane z mamą, ta mama nagle zniknie z oczu na wiele godzin dziennie, to bliskość zacznie mu się kojarzyć się z rozstaniem, bólem, cierpieniem.
Natty
Dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedź !! :) Trochę mnie uspokoiłaś !! mam nadzieję że będzie mi teraz łatwiej i że trafię na równie dobry żłobek jak ty i że panie będą równie wykwalifikowane. Martwię się jednak że omina mnie takie rzeczy jak pierwsze słowa, zdania... Nie chciałabym stracić za wiele... ale wyjścia nie ma !! Będę dzielna – obiecuję.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.