Menu

złota rybka w kuli

dziewczyny, moje dziecię wierci mi dziurę w brzuchu, że chce mieć rybkę. No i już chyba dla świętego spokoju kupię tą rybkę, ale chciałabym jedną, taką złotą. Ale powiedzcie czy potrzebuje ona też filtra i tego całego osprzętowania czy wystarczy jak ją do szklanej kuli dam i będę co kilka dni wodę zmieniała? bo te wszystkie sprzęty toc hyba majątek kosztujją, co?

Aagataa
 645  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Dom i Ogród rybki

Odpowiedzi

MaLaCzarna
Biedna rybka a nie ,,złota'' będzie . Reszta jw.
koza54
Dla rybki akwarium i to co się w nim znajduję to DOM, Wyobraź sobie, że mieszkasz w jednym małym pomieszczeniu i ono służy Ci za sypialnie, łazienke/wc, kuchnie/jadalnie czyli wszystko w jednym maleńkim pomieszczeniu... To tak samo jakbyś kota czy psa zamknęła w takim pomieszczeniu, dała mu tam miskę, kuwetę i kojec... Każde stworzenie musi mieć swoją przestrzeń, to ma być dla tej rybki dom... a jak dobrze poszukasz na allegro czy gdzie indziej to cały osprzęt kupisz za niewielkie pieniądze (kwiatek)
goskapolak
Nie mam nic przeciwko ŻADNYM zwierzakom.Lubię i koty i psy i rybki.Ale tak sobie myslę czy jakieś badania przez ichtiopsychologów (jeśli takowi są) zostały przeprowadzone w kwestii komfortu życia rybek w kuli?.Czy wiecie coś na ten temat,że się tak smiało wypowiadacie?
Przecież nie możemy porównywać naszego widzenia kolorów do psiego widzenia ich.
I tak samo my nie możemy porównywać naszych odczuć gdy siedzimy w pustym małym pokoju do odczuć rybki w kuli.
goskapolak
Poza tym przecież akwaria kule mają różne wymiary,podobnie jak normalne prostokątne akwaria.Czy pytająca wspomniała cokolwiek o wymiarach kuli,którą posiada??
Aagataa
oj już się tak nie oburzajcie, ja tylko pytałam żeby rozeznanie zrobić, nic jeszcze nie kupowaliśmy w tej kwestii. Po prostu moja znajoma ma rybkę w takiej dużej kuli i się dobrze trzyma i jej podobno w sklepie powiedzieli, że tak można. W końcu po coś się takie kule produkuje. Ja tak tylko pomyślałam, że może byłby to dobry kompromis, żeby wilk syty i owca cała, a tu mi każą dziecko moje w pustym pokoju zamykać (wow) stulitrowego akwarium też nie kupię, bo to przesada, chyba trzeba będzie to jeszcze przemyśleć, ale mimo wszystko dzięki za opinie (kwiatek)
amalka
Tu nie chodzi o wymiary kuli a o to, że rybki dosłownie świrują w owych mieszkając. Potrzebują jakiegoś punktu odniesienia. Akwarium posiada kanty/ kąty, kula nie. Do tego widziany przez zwierzątka obraz, mocno jest zniekształcony. W kuli rybki cierpią i mają mocne zaburzenia błędnika. To tak w mocnym skrócie.

Jak już kiedyś pisałam- pies na łańcuchu, przy budzie, zmarznięty i niedożywiony żyje, ale co to jest za życie... Tak samo postrzegam trzymanie rybki w kuli. Jest to ZNĘCANIE SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI!

W zoologu powiedzą Ci wszystko, byle sprzedać towar. Przecież to normalne.
Colę też przecież produkują, co nie znaczy że zdrowa...

Można kupić maleńkie akwa. Tu masz przykład (używane ale niedrogie)
ZESTAW KOMPLETNY AKWARIUM 25L

Licytuj i zwyciężaj. Allegro - radość zakupów i 100% bezpieczeństwa dla każdej transakcji!

betty
w kuli trzymamy bojownika... żadna inna się nie nadaje... welonka zdechnie po tygodniu bez filtra...
tlolek
jeden z naszych zbiorników to taka kostka (30litrów)
jeśli możesz poświęcić troszkę więcej pieniążków na zakup domu dla rybki przynajmniej Ty sama sobie oszczędzisz masy roboty.
Po jaką cholerę wymieniać (męczyć siebie i rybkę) co parę dni wode w kuli...mamy taką trzydziestkę i od założenia (w maju) jedynie podmianki wody co tydzień robimy (ok 20% wody)
tu masz filtr, grzałkę i oświetlenie wystarczy trochę żwiru kupić jakąś roślinkę, kryjówkę i pare rybek.
SHRIMP SET 10L ZESTAW KREWETKARIUM Z WYPOSAŻENIEM

Kup teraz za 128,00 zł. Allegro - radość zakupów i 100% bezpieczeństwa dla każdej transakcji!

amalka
@Betty Nie "żadna inna" tylko ŻADNA!!! Bojownik to też rybka. Niezwykle wytrzymała, dlatego męczarnie znosi... jakoś...

@Tlolku z krewetkarium jest problem taki, że nie posiada pokrywy (przynajmniej to wskazane przez Ciebie) Większość gatunków rybek źle reaguje na wahania temperatury. Gdy posiadasz w obsadzie zbrojnika/ i, kiryski lub inne zwierzaczki oddychające dwojako- MUSI BYĆ POKRYWA.

Jeśli posiadasz akwa od maja, przydałaby się generalka.
tlolek
nawet nie popatrzyłam dokładnie na ofertę.
Nasze ma pokrywę (była w komplecie) więc może dlatego się zasugerowałam iż każda kostka takową posiada
tlolek
nie, restart nie jest konieczny bo zbiorniczek jest wyposażony w odpowiednie podłoże plus odpowiednie środki ochrony dzięki czemu wystarczy się ograniczyć do podmian
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.