Menu

Zmiana łóżeczka na łóżko

W jakim wieku wasze dzieci pożegnały się z łóżeczkiem ze szczebelkami i zaczęły sypiać w zwyczajnym „dorosłym“ łóżku? Jak wyglądały początki? Czy zdarzały się upadki z łóżka? Opowiedzcie, kiedy waszym zdaniem jest najodpowiedniejszy moment na zmianę łóżka.

Ania
 2186  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem łóżeczko spanie łóżko

Odpowiedzi

milcia22
Krzysiek ma 18 miesięcy, parę dni przed roczkiem przenieśliśmy go do normalnego łóżka, ponieważ strasznie się wiercił, łóżeczko za małe i się nie wysypiał. Jego łóżko jest dosuwane do naszego łóżka i w ten sposób nie śpi z nami lecz obok nas, niedawno raz spadł, ale skulnął się na koniec łóżka, nie wiem do tej pory ja kto zrobił. Za kilka miesięcy postawimy jego łóżeczko w inne miejsce i myślę, że bez problemu to zniesie.
korek221
Grześ miał 3 latka jak przeprowadził się do "dorosłego " łóżka- po prostu już się nie mieścił w dziecięcym...Spodobało mu się bardzo to że może spać nawet w poprzek :)
chyba ze 2 razy się sturlał ale położyłam mu pod łóżkiem grubaśne owcze skórki więc w razie czego trafi na miękkie :)
Juli1303
mój syn miał ok 7 miesiecy jak przeprowadził sie do łóżka, bo jest strasznym wiercipięta i się obijał o szczebelki i budził sie cały czas, odkąd zasypia na normalnym łóżku przesypia noce.
ancyk
Moja córcia miała 2,4 miesiące kiedy robiliśmy jej własny pokoik z dorosłym łóżkiem,wybrałam kute jak dla księżniczki ze zdobionymi po bokach-przy okazji chronią aby dziecko nie spadło.Niebyło żadnych upadków,rewelacyjnie przesypia całą noc(bite 12h).
Kobiko
ja sama jeszcze pamiętam, jak czasami się budziłam na podłodze, nie bardzo wiedząc dlaczego... mimo że miałam dużo więcej niż 3 latka :) a pamiętam, że moje łóżko było wysokie, tak wysokie, że musiano mnie na nie podsadzać... teraz jest prościej, można dostać specjalne łóżka dla dzieci, z ogranicznikami, a szukając przed chwilą mebelków, trafiłam na nie widziane mi wcześniej rozwiązanie: http://www.kelman.pl/info4272,lozko_bartek.html łóżko z drugim materacem pod spodem :) także można tu zakwaterować dwa szkraby, albo jednego ze świetnym zabezpieczeniem ;) wtedy żaden upadek nie będzie groźny ;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.