Menu

Zmiana nazwiska na panieńskie

Chcę po rozwodzie wrócić do swojego panieńskiego nazwiska, ale zastanawiam się jak to zrobić z dzieckiem? Zostawić dziecku nazwisko po ojcu czy też zmieniać? Jakbyście zrobiły?

panidomu
 2136  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

dziecko nazwisko rozwód

Odpowiedzi

ODYNIECKA
Pracuję w przedszkolu miałam takie dziecko, które w ciągu trzech lat miało 3 nazwiska. Nazwisko przybranego ojca, nazwisko panieńskie matki, nazwisko ojca. Samo nie wiedziało jak się nazywa. lepiej zostawić nazwisko ojca przecież wiele kobiet nie zmienia nazwiska po ślubie tylko zostaje przy swoim.
rozowa82
wyaje mi sie ze dziecko jezeli w aktcie urodzenia ma nawzisko ojca to powinno przy nim pozostac, pżniej mogą byc tylko problemy... wiem os o tym. Syn mojego Marcina miał jego nazwisko a teraz tamta zmieniła mu nazwisko bez zgody Marcina tylko ona nie wie ze moze miec przez to kłopoty.... zreszta nawet nie wpuściła Marcina w wigilie jak pojechał do małego z paczką!
Urszula1
Ja zostałam przy nazwisku byłego ze względu na syna choć samo wypowiadanie jego nazwiska do dziś kojaży mi się z bólem i wymiotami ale dla dobra dziecka zrobiłabym wszystko.Do trzech miesięcy po rozwodzie można wrucić do panieńskiego nazwiska zgłaszając to w sądzie na rozprawie albo w urzędzie miasta.Po terminie trzeba założyć sprawe cywilną do sądu o zmiane nazwiska podając jakis powód.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.