Menu

Zmiana piersi podczas karmienia

Jak często zmieniacie piersi do karmienia? Ostatnio boli mnie prawa pierś, chociaż zmieniam co jakiś czas stronę.

chiara
 2819  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie karmienie niemowlę mleko pierś

Odpowiedzi

Natty
Najlepiej doradzi CI lekarz, pewnie każdą z nas pobolewały. Ja karmię na zmianę, raz jedną raz drugą, należy pamiętać aby zmieniać pierś dopiero po opróżnieniu jednej z nich.
twogirls
Również zmieniałam piersi podczas karmienia swojego czasu. A to że boli, no cóż, chyba wszystkie to znamy :/
Jeśli ból w piersi nie ustąpi za kilka dni, to powinnaś iść do lekarza. Może narazie staraj się karmić tylko lewą piersią, aby odciążyć prawą.
kasia13_archiwum
Oklady z twarozku... te bolace miejsca moga byc zastojem pokarmu... Wez normalny twarozek (taki w pojemniczkach) i rob z niego oklady na piersi.
Dziecko musisz przyklada do obydwu piersi. Jezeli nie bedziesz przykladala do tej z zastojem to moze sie stan zapalny zrobic.
Przed samym karmienie mozesz klasc na piersi sciereczki z ciepla woda albo wziac cieply prysznic. Po karmieniu oklad z zimnego twarozku.
Ogranicz plyny.
Przykladaj dziecko od strony, z ktorej jest to stwardnienie.
Jezeli po 1 dniu lub 2 nie bedzie mijac, to do lekarza.
kasia13_archiwum
Wazne, zeby za kazdym razem oprozniac piers calkowicie. Druga podawac tylko, jezeli dziecko nie najadlo sie z pierwszej.
Za kazdym razem zaczynac od drugiej piersi, jesli karmisz tylko jedna naraz; albo od tej, ktora podalo sie ostatnio.
Przyklad... jesli karmilas ostatnio wylacznie prawa piersia, nastepnym razem podaj lewa.
Jesli zas karmilas najpierw prawa (maluszek oproznil ja calkowicie) i potem podalas troche lewa piers, nastepnym razem zaczniesz od lewej (maluszek musi oproznic ja calkowicie) i mozesz nastepnie podac prawa. I tak na zmiane.
MatkaPolka
Jest taka zasada jak juz napisała @Natty, że należy podawać druga pierś po opróżnieniu pierwszej. Gdy mnie boli pierś masuję ją pod ciepłym prysznicem i odsysałam nadmiar pokarmu - po kilku dniach przechodzi, ale mimo bólu nie można przestać tej piersi rozmasowywać. U mnie wynika to prawdopodobnie z tego, że mam b. dużo pokarmu i chociaż mój syn je ładnie nie zawsze opróżnia obydwie piersi.
PaniMisiowa
Uważa, że należy karmić obydwiema lub chociaż odciągać z tej bolącej pokarm bo w przypadku, gdy w niej dojdzie do zastoju pokarmu problem będzie dużo poważniejszy...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.