Menu

Zmiana trendu

Nie wiem czy Wy też zauważyłyście zmianę powodów dla których ludzie wyjeżdzają do pracy zagranicę. Znam 2rodziny, które wyjachały do Anglii a powodem jest....opieka medyczna. Rodziny te mają dzieci np.opóźnione psycho-ruchowo. Tutaj dla dziecka byłaby tylko szkoła specjalna gdzie przy dużej ilości dzieci w klasie nikt nie jest w stanie dobrze zająć się dzieckiem indywidualnie i leczenie.....duże koszty. A tam trenerzy, darmowa opieka medyczna. Ludzie zostają ze względu na dzieci.
To odosobnione przypadki z mojego kręgu czy też to możecie zaopserwować u swoich znajomych, krewnych?

joka26
 672  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Opieka nad dzieckiem rozwój dziecko

Odpowiedzi

joka26
poprawiam "zaobserwowac"
natka86
Nie zauważyłam - moi znajomi to tylko za kasą jak narazie.
annnna01
różne ludzie mają powody...ale akurat te które podałas wydają mi się dobre bo niestety u nas w kraju opieka zdrowotna jest kiepska zwłaszcza dla takich dzieci:(
kasia13_archiwum
W Niemczech jednak jest jeszcze opieka zdrowotna, w tym rowniez w ciazy tez dobra, choc zaczyna sie psuc. Ze wzgledow finansowych, jakby kto pytal. Ale i tak jest lepiej niz w Polsce.
Znam osoby, w tym mojego wojka, ktory choc teskni za Polska, to tu siedzi, bo tu ma leki w duzej czesci za darmo. A potrzebuje ich naprawde bardzo duzo.
kasia13_archiwum
A wiecie co najsmieszniejsze?


W Niemczech polozne polskie sa bardzo chetnie zatrudniane. W szpitalu, w ktorym rodzilam, na 7 poloznych bylo 5 Polek. Sa sumienne, pracowite.

Tez zawsze mialam polskie polozne i nie chcialabyc zadnej innej.
Byc moze w Polsce byloby to inaczej...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.