Menu

zmieniacie zakończenia bajek dla dzieci?

zmieniacie zakończenia lub niektóre szczegóły bajek takich jak dziewczynka z zapałkami czy jaś i małgosia bo się wam zbyt brutalne wydają? Dla mnie to trochę dziwne. Pewnie, że nie należy ubarwiać i robić tych bajek jeszcze okrutniejszymi niż są, ale w sumie my też się na tych historiach wychowałyśmy i jakoś żyjemy i mamy się dobrze (kciuki)

gwiazdusia
 556  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak dzieci bajki

Odpowiedzi

poziomakreska
no co ty..
MaLaCzarna
Do głowy by mi nie przyszło .(nigdy)(nigdy)
Beki
Zmieniam pod moją młodą.
elinka
Sama sie ostatnio nad tym zastanawialam, bo dopiero teraz - majac dziecko i czytajac mu przerozne ksiazki z mojego dziecinstwa - widze, ile jest w nich przemocy czy "niesprawiedliwosci". Np. o Jasiu i magicznej fasoli... toc to bajka o malym zlodziejaszku, ktory na koncu plawi sie w dostatnim zyciu, podczas gdy olbrzym ginie... A odpowiadajac na twoje pytanie, zmieniam, ale rzadko... najczesciej tlumacze, ze takie czy siakie zachowanie jest nei w porzadku i jak powinno byc w zamian.
Beatris0302
A ja opowiadam swoja wersje tych bajek :) heh i w zasadzie to nawet o 3 swinkach bajka za kazdym razem jest opowiadana inaczej ;) ale chodzi o to samo.... :-D
Anulkaa
Ja tez czasem zmieniam, lub podaje ze tak powiem lżejszą wersję.

Zdarza mi się tez że jak córci coś czytam i w książce jest opisywana jakaś przemoc czy mowa o śmierci to odkładam taka książkę na bok i może kiedyś do niej wrócimy. W tym tygodniu w odstawkę poszła książeczka o małej syrence, nie dość że okropnie straszne ilustracje to czytać się nie dało (babcia sprezentowała książeczkę...)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.