Menu

zmieniłabyś swoje nazwisko

tak mnie naszło aporpo mojej kuzynki mieszkającej we Francji która zmieniła swoje nazwisko, żeby chyba bardziej się dopasować do życia w kraju, ma typowo polskie, zmieniłabyś nazwisko ??

Mariee27
 394  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Czas wolny i Sport zmiana nazwiska

Odpowiedzi

LaMandragora
Mieszka w DE. Tu jest taka roznorodnosc kulturowa, ze zadne nazwisko/imie nie dziwia juz.
Rowniez Niemcy nie maja problemu z wymawianiem oryginalnym mojego imienia/nazwiska.
Takze z tego wzgledu nazwiska bym na pewno nie zmienila.

Po rozwodzie zamierzam wrocic do panienskiego, ale tez niemieckie ono nie bedzie, tylko typowo polskie.
kama86
A co ma do tego nazwisko do kraju w ktorym mieszkamy?Nigdy nie poczuje sie francuzka tylko dlatego ze zmienilabym nazwisko.
malutka543
Moja nazwisko do latwych nie nalezy ale nie zmienilabym go tylko po to zeby sie dopasowac. Po 2 latach w anglii idzie im coraz lepiej wymawianie mojego nazwiska:)
amalka
Mojego nazwiska ewidentnie nie są w stanie poprawnie wymówić nawet Polacy (smiech) Mnogości form nie sposób zliczyć. Obcokrajowiec nie poradzi sobie za nic (grins) Nie zmieniłabym jednak.
elinka
Nie. Mieszkam w kraju wielonarodowym / wielokulturowym i skoro ja musze sie nauczyc wymawiac nazwiska innych (nieraz lamiace jezyk), to i inni moga wlozyc troche trudu w to, by nauczyc sie wymawiac moje.

Obserwacja z innej beczki - wielu Polakow za granica nie zmienia swojego nazwiska, ale za to nagminnie zangielszczaja swoje imiona. I tak juz nie Kasia, a Katherine, nie Magda a Meggie itd. Osobiscie nie podoba mi sie to.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.