Menu

Zna się któraś z Was na chomikach?

jestem na kupnie chomika dla mojego dziecka, doradzę się w sklepie, ale chciałam was popytać jeszcze, czy polecacie jakiś rodzaj chomika, żeby był bardziej taki łagodny...a nie niewiadomo z klatki wyskakiwał hehehe

lilique
 310  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Wychowanie chomik

Odpowiedzi

kama86
Nie znam sie na chomikach ale znalazlam pewne wiadomosci w necie moze to ci pomoze
jeżeli kupujemy tylko jednego chomika, powinniśmy znać jego płeć. Determinuje ona pewne cechy charakteru i zachowania. Samice chomików pręgowatych, syryjskich, Campbella wskazują większy temperament od samców i zazwyczaj są bardziej agresywne.
Chomiki dżungarskie można trzymać parami pod warunkiem, że jest to rodzeństwo z tego samego miotu albo, gdy połączyło się dwa chomiki w młodym wieku. Nie należy ich wówczas rozdzielać nawet na kilka godzin, ponieważ może zabraknąć najważniejszego znaku rozpoznawczego, jakim jest zapach. Chomiki zaczną się gryźć. Ale nawet jeżeli rodzeństwo nigdy nie było rozłączone, to może dojść do kłótni. Nawet dżungarki z tego samego miotu nie zawsze darzą się sympatią. Dominujący chomik zacznie zabierać słabszemu jedzenie i wypędzać go z gniazda. Może go również dotkliwie pogryźć. Trzeba uważać...
W domu rodzinnym mialam chomika syryjskiego i ja np jego nie polecam poniewaz on gryzl jak sie go bralo w rece...
amalka
Z mojej strony polecam świneczkę morską (poradniki mogę na temat prosiaczków pisać hehe) miast chomika właśnie. Chomiki również miałam ale... małe to i nieporęczne, niespecjalnie poddaje się pieszczotom, często trafiają się skłonne do kąsania... Jeśli zależy Wam na "maluszku", polecam szczurka (kciuki)
jagoda30
Też miałam dwa dżungarskie mogę polecić z czystym sumieniem,miłe fajniaste,nie gryzły,koleżanka miała te większe (syryjskie?) i bez rękawicy kuchennej nie szło wyjąć go z klatki,dzikus był niesamowity od początki i gryzł do krwi.
lilique
hehehhe jagoda30 się uśmiałam na Twoją fajną odpowiedź... w pozytywnym tych słów znaczeniu.... dzikus był niesamowity hehehe ;) pozdrawiam!
korek221
Jeśli chodzi o chomiczki to raczej Dżungarki - łagodniejsze ,a osobiście kapitalne są koszatniczki - milutkie,szybko się oswajają i uczą nowych rzeczy,z tym że lepiej mieć jedną koszatkę niż dwie bo wtedy zamiast zająć się ludziem to zajmują się sobą nawzajem a ludzia mają w ...tyle ;)
monikarogalska2
Ja mam dżungarskiego i gryzie. Kupiony był dla córki ale nie można sie z nim pobawić. może trafiłam na taki okaz(przewracaoczami) Nie zapomnę jak wyjechaliśmy na tydzień i zostawiłam go pod opieką taty. Biedny musiał chomikowi jedzenie do klatki sypać przez lejek bo futrzak kąsał jak opętany.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.