Menu

Znacie jakieś sposoby na puchnące nogi?

często puchną mi nogi, nie tylko podczas ciąży. Leżę z uniesionymi nogami, ale to nic nie daje. Dodam tylko, że wykonuję pracę siedzącą

KaczkaDziwaczka
 8180  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie praca puchną puchnięcie nogi siedząca

Odpowiedzi

justa
Polewanie zimna wodą, maści odpowiednie, albo leżenie z nogami do góry...
kasia13_archiwum
Obrzęki nóg i dłoni, a także twarzy powstają, gdyż powiększająca się macica uciska żyłę odprowadzającą krew z dolnej części ciała do serca i utrudnia tym samym krążenie. Obrzęk, czyli gromadzenie się wody pod skórą, nie pojawia się od nadmiaru wypijanych płynów, ale z powodu niewłaściwej cyrkulacji krwi. Nie ma więc sensu odmawiać sobie picia wody, bo to nie tylko nie zmniejszy opuchnięcia, ale może doprowadzić do zmniejszenia wydzielania moczu i zatrucia organizmu. Woda rozrzedza krew i pomaga jej odpłynąć z dolnych partii ciała i wypłukuje toksyny. Pij więc nawet więcej niż zalecane półtora litra.

Wypróbuj sprawdzone sposoby na obrzęki:

Noś wygodne buty, zapomnij o obcasach i staraj się nie stać zbyt długo.

Trzymaj nogi wyżej. W pracy wstaw pod biurko podnóżek, po powrocie do domu połóż się na pół godziny z nogami uniesionymi na tyle wysoko, by stopy znalazły się wyżej niż serce. Unikniesz w ten sposób także żylaków.

Mocz je w chłodnej wodzie, w ciągu dnia stosuj kremy chłodzące z mentolem.

Ogranicz spożycie soli, która wiąże wodę w organizmie. Skontroluj ciśnienie i oddaj do analizy mocz, by sprawdzić, czy nie ma w nim białka. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli opuchlizna nie znika po nocy - może to być objaw choroby nerek lub zatrucia ciążowego.
Karo
Gdy wystąpią u Ciebie obrzęki w okolicach kostek, możesz wzbogacić swoją dietę w surową cebulę, czosnek, drożdże piwne oraz jabłka i ciemne winogrona.
Cebula i czosnek jako "naturalne antybiotyki", ochronią również Twój organizm przed infekcjami.
lubanska
kiedy wykonuje sie pracę siedzącą często puchną i bolą nogi. warto co jakis czas sie rozruszać, zrobić choć pare przysiadów w toalecie ;) bardzo pomaga pływanie. w pracy mozna smarować łydki pianką venospray, przyjemnie chłodzi i poprawia krążenie.
bettycu
może masz problem z zatrzymywaniem wody w organizmie? praca siedząca też może być powodem. w pracy spróbuj pianki venospray, ma właściwości chłodzące, zawiera diosminę, po pracy więcej ruchu.
orzech
ja tez kiedy siedziałam 8 godzin przed kompem miałam problem z nogami, czułam jakby były z ołowiu. potem jeździłam na rowerze, pomagało chodzenie na basen. miałam venospray, sprawdził się, szczególnie w lecie, bo przyjemnie chłodził łydki. od kiedy nie pracuję nie mam już problemów z nogami, jestem w ciagłym ruchu i bardzo mi to służy.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.