Menu

Znaczenie imion dzieci

Każde imię na swoje pochodzenie. Imię to nie tylko puste słowo, znajdujące się przed nazwiskiem. Imię świadczy o odrębności oraz indywidualizmie każdego człowieka. Czy znaczenie imion waszych dzieci pokrywa się z tym jakie mają one cechy charakteru? Ciekawi jesteśmy na ile wierzycie w znaczenie imion i na ile pokrywają się one z prawdą. Zapraszamy do dyskusji.

Ania
 1565  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

cechy charakter imię znaczenie imion

Odpowiedzi

madusia
moj maly to Wiktorek,to jak damy na imie synkowi uzgodlismy przed urodzeniem,a ze urodzil sie 11.11.w dzien Niepodleglosci i do tego uratowali Go to chyba cos znaczy w koncu Wiktor=zwyciezca :)
edyta2010
MATEUSZ-dany przez Boga. Mężczyzna o tym imieniu jest człowiekiem niezwykle odpowiedzialnym, prawdomównym, sprawiedliwym, dobrodusznym. Raz podjęte ustalenia i raz dane słowa, realizuje z żelazną konsekwencją, choćby miały mu przynieść straty. Jest konserwatystą w swych przekonaniach, wychowuje dzieci zgodnie z tradycją ojcowską, kocha żonę nad wyraz szczerze. Nie uznaje wolnej miłości. Ofiarnie służy sprawie publicznej, udziela pomocy innym osobom. CHCIAŁABYM ŻEBY TAK BYŁO. Na pewno jako chłopiec szalony, wygadany i koleżeński.Z prawdomównością to już nie mój synek :)
MIKOŁAJ-jest człowiekiem szlachetnym, dociekliwym i sprawiedliwym. Potrafi dociekliwie regulować swoje życie. Jest to człowiek inteligentny, kulturalny, ale mało elokwentny. Lubi słuchać muzyki, natomiast nigdy nie jest jej wykonawcą. Popada czasem w nastrój melancholii. Otacza się przyjaciółkami, jest wierny w małżeństwie, kocha dzieci. Bywa w towarzystwie, składa wizyty i wydaje przyjęcia. I tu będziemy sprawdzać czy się takim człowiekiem stanie w przyszłości,bo na razie to je,śpi i tak na okrągło:)
lwica
Imię idealnie pasuje do mojego syna i w 100%pokrywa się z jego charakteremDominik - w przekonaniach jest konserwatywny. Posiada umysł o szerokich horyzontach, otwarty na wszystko, krytyczny w stosunku do niepewnych sytuacji. Człowiek ten woli wcześniej palcem dotknąć, niż później cały się poparzyć. Lubi dociekać prawdy. Osoby te są tak bardzo przeświadczone o słuszności swojego postępowania, że gdy ktoś chciałby, choć odrobinę powątpić, popadają w nastrój melancholii. Niekiedy taka sytuacja potrafi wytracić ich zupełnie z równowagi.
xkasiulax
Vanessa:


Osoba tryskająca pomysłami i gotowa do każdych zmian w swoim życiu. Dyplomatka o przyjemnym sposobie bycia. Nie lubi samotności, w swym życiu potrzebuje kontaktu z drugą osobą dlatego najlepiej czuje się w dużych zbiorowościach. Nie wdaje się w spory, zawsze bierze pod uwagę zdanie przeciwnika, doskonale potrafi rozładować konfliktowe sytuacje. Kluczem do szczęścia dla niej jest znalezienie odpowiedniego partnera i spełnienie się w tym związku. Gdy założy rodzinę zrobi wszystko by panowała w niej zgoda, radość i poczucie bezpieczeństwa.
daryjka87poznan
INEZ

Jest to hiszpańska forma imienia Agnieszka. Charakter: Kobiety te posiadają niezwykły umysł. Są szlachetne, pogodne, wrażliwe na ludzkie krzywdy, energiczne w działaniu. W postępowaniu pewna siebie i liczy tylko na własne siły. Zazwyczaj są wzorowymi uczennicami.

Pociągają je zajęcia, w których trzeba dawać dużo z siebie, a najpiękniejszym z nich jest pozycja matki rodziny. Lubią także zawody, w których mają kontakt z dziećmi i z chorymi: mogą być lekarkami, pielęgniarkami, nauczycielkami, zakonnicami. Łatwo je obrazić czy zranić. Są zaborcze, ale bardziej z chęci ochraniania innych, niż posiadania ich. Zdolne są do głębokiej przyjaźni, ale ograniczają liczbę przyjaciół i starannie ich dobierają.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.