Menu

Znasz znaczenie swojego imienia?

Kochane, o imionach naszych dzieci rozmawiałyśmy na portalu już wielokrotnie. Dzisiaj chciałam porozmawiać o naszych imionach. Każde z nich ma bowiem, jak zapewne wiecie, swoje pochodzenie, historię i znaczenie. Wiesz skąd pochodzi Twoje imię i co dokładnie oznacza? Pytałaś kiedyś rodziców, dlaczego nadali Ci takie imię, a nie inne? Lubisz swoje imię? Jestem strasznie ciekawa Waszych odpowiedzi!

Ania
 1138  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

imię znaczenie imion

Odpowiedzi

Beatka2010
Moje imię "Beata", znaczy szczęśliwa i błogosławiona :-)
Beatka2010
....a i dostałam je po pierwszej miłości mojego taty.Mamie też się bardzo podobało. jako dziecko go nie lubiłam,nie wiadomo czemu,a teraz po prostu jestem Beata i dobrze mi z tym.
daryjka87poznan
Szczerze kiedys czytałam o znaczeniu swojego imienia ale bym musiała sobie to przypomniec :P
mycha2706
Monika-" dzika, wzięta z lasu..."nic a nic nie pasuje, ale w roczniku 78-79 to zatrzęsienie Monik, bo piosenka
Rudiego "Monika, dziewczyna ratownika" była na topie...;) nikt do mnie nie zwraca się po imieniu, więc czasem ktoś obcy jak powie Monika to chwilkę nie dociera, że to do mnie...
maja1482
Monika to kobieta spokojna, ceniąca ład i porządek. Lubi życie towarzyskie, ale też rodzinną sielankę. Ma łagodny charakter, dba o dobre stosunki rodzinne i towarzyskie. Pielęgnuje przyjaźń, jednak często zaniedbuje samą siebie. Swoje sprawy osobiste zawsze odkłada na dalszy plan. Monika ma świetne poczucie humoru, lubi słuchać dobrej muzyki, ma duszę artystyczną.

Pochodzenie greckie, "monos" znaczy pojedynczy sam, samotny
Bardzo je lubię, uważam, ze do mnie pasuje i nie wyobrażam sobie być posiadaczką innego:))
mycha2706
hehe skoro koleżanka znalazła taki ciekawy opis znaczenia naszego imienia to fakt i prawda najprawdziwsza;) zwłaszcza ten łagodny charakter:):):) i spokój ....
lola86
Moje imię pochodzi z łaciny oznacza Kwiat fiołka. A dostałam je po pewnej piosenkarce, miła szczyt swej kariery w latach 80 i mój tatko bardzo do niej wzdychał . (Bardzo nie lubię swego imienia )
renata29
Moje imię wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza osobę odrodzoną.Uwielbiam swoje imię :) Nie wyobrażam sobie żebym mogła się inaczej nazywać.Mama opowiadała,ze jak się urodziłam i powiedzieli jej,że córka to pomyślała "jak dobrze,że Renatka" i tak już zostało :)
kinia87
a Kinga to osoba o ogromnych uzdolnieniach praktycznych. Świetnie radzi sobie w biurze, fabryce i w domu. Osiąga znakomite wyniki w pracy, z kolei w domu jest dobrą żoną i wzorową matką. Kinga to kobieta powściągliwa i zdystansowana. Nie jest raczej osobą spontaniczną i nie pokazuje tego co czuje tak naprawdę wewnątrz. Także Kingi mają uzdolnienia artystyczne-ja akurat maluje obrazy-to moje hobby ;) Imię dla mnie wybrał mi tato, a dlatego,że mu się bardzo podobało. Kiedyś nie było tyle King co teraz, w podstawówce byłam jedyna;) Jak byłam mała to nie podobało mi sie, no a teraz to już przyzwyczaiłam się;P
sheryl
Nie, dla mnie to bzdury.
sara7777
Moje imię Agnieszka-z greckiego -perła".Miałam być Anną lecz panowało wtedy przekonanie,że Anny mają pecha w życiu i zostałam Agnieszką.Lubię swoje imię.Choć zawsze podobało mi się imię Natalia oraz Sandra :-)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.