Menu

Znieczulenie ogólne w kręgosłup

Czy któraś z was ma doświadczenie jeśli chodzi o znieczulenie ogólne? Mąż 8 grudnia idzie na zabieg, który będzie wykonany w znieczuleniu ogólnym i najzwyczajniej na świecie panikuje przed tym wkłuciem w kręgosłup i powikłaniami. Jak miałyście kiedys takie znieczulenie to napiszcie proszę jak to jest - uspokoję go.

Marlena
 3419  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

znieczulenie kręgosłup znieczulenie ogólne

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Wiesz co... Ja tez zawsze panikowalam i wolalam narkoze... jak to znieczulenie... Jestem straszny nerwus i balam sie, ze sie nagle porusze i lekarz nie trafi tam, gdzie trzeba i jeszcze mnie sparalizuje... Narkozy natomiast sie nie balam... I zawsze znosilam dobrze...
Marlena
Tylko tu nie ma wyboru albo albo - tak wykonują ten zabieg i nikt się nie pyta czy chcesz inaczej.
artanis
Znieczulenie ogólne? Ogólne to właśnie jest narkoza... a w kręgosłup to podpajęczynówkowe lub okołooponowe...
Wisienka
Ja byłam znieczulana przez ukucie w kregoslup to nic a nic nie boli sladu tez po tym nie ma powiklan rowniez zadnych . Nie ma czego sie bac .
AnnaZZ
Ja też miałam znieczulenie w kręgosłup ... pewnie bardzo się bałam, byłam wręcz przerażona, co będzie jak będzie ... ale to wszytko na wyrost, bo samo wkucie mało co boli coś jak zwykły zastrzyk, a jak znieczulenie zaczęło działać to już nic nie czułam. Po trzech / czterech godzinach puściło, owszem bolało cięcie ale dostawałam zastrzyki przeciw bólowe i zaraz zapominałam o bólu. Nie ma się czego bać, ale niestety jak się człowiek nasłuch to potem za dużo o tym myśli :)
Marlena
@Wisienka - no to mnie trochę pocieszyłaś i jak nic się nie czuje?
@artanis: Punkt dla ciebie źle nazwałam - a miałaś?
Marlena
@AnnaZZ: No właśnie.. jak się czlowiek nasłucha. A ja nie wiem jak go uspokoić. Chodzi nerwowy, panikuje a jak mu mówię, żeby się nie mał to mi mówi a co ty wiesz jak sama nie miałaś. No i rzeczywście nie wiem. Ale od Was się dowiem!

A samo wkłucie jak wygląda? Na siedząco, leżąco, czy trzeba rozluźnić mięśnie?
artanis
@Marlena: ja miałam ogólne - narkozę. Jestem uczulona na lignokaine, a za późno już było na robienie testów, czy na podobny składnik tego okołooponowego nie jestem też...
mumczinx
Moja 75-letnia babcia miała takie znieczulenie i ma się dobrze, tak samo miał mój spanikowany kolega, któremu operowano przepuklinę bał się bardzo ale poszło wszystko gładko i na pewno już o wszystkim zapomniał ;)
Agula
Podczas jednego z zabiegów jakie mnie w życiu dopadły, miałam znieczulenie w kręgosłup, niektórzy mówią,że to boli, ale tak właściwie wszystko zależy od anestezjologa. Ja wkłucia nie czułam w ogóle. Po zabiegu któy trwał 20 minut, znieczulenie działało jeszcze z 3 godziny. fajna sprawa, nóg w ogole sie nie czuje, nawet usiąść nie można. Ale nie ma co się martwić na zapas, to nie boli :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.