Menu

Znieczulenie przy porodzie

Hej dziewczyny, za 3 miesiące będę miała poród i zastanawiam się nad znieczuleniem. Chciałabym zapytać doświadczone mamy, czy takie znieczulenie naprawdę przynosi skutki i poród rzeczywiście mniej boli. Są jakieś skutki uboczne? Proszę o odpowiedź.

przyszlamama1
 484  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Zdrowie znieczulenie

Odpowiedzi

Beki
Jak masz możliwość to bierz i się nie zastanawiaj.
flame123
Popieram Beki. Ja miałam i bardzo sobie chwalę. Powikłań brak
Anemona
Obydwa moje porody odbyły sie bez znieczulenia. Wiec nie wiem jaka jest różnica, z tego co zasłyszałam to to ze nie czuć skurczów i nie wiadomo kiedy przeć. Lubie miec kontrole nad swoim ciałem i jeśli kolejny raz bede rodzic nie skorzystam ze znieczulenia. Dla mnie dotkliwszym bólem było obkurczanie macicy po drugim porodzie, masakra jakaś (wow)
Nena
Przy obu porodach mialam i rzeczywiscie przynosi efekty- nie boli. Nieprawda jest ze skutków ubocznych brak- jak każdy lek ma swoje- zapytaj w szpitalu w którym bedziesz rodzic, jakieznieczulenie podaja i zapytaj o ten konkretny lek- ja mialam specjalne spotkanie na którym wytłumaczono nam wszystko.
Do najczęściej spotykanych wad należą:
- bóle głowy
- Spadek cisnienia- zaburzeńia rytmu serca
- Problemy z oddawanie moczu
- Nie zadziała lek- nadal czujesz ból
- Drgawki
- Bóle kręgosłupa w miejscu wklucia
- Dłuższy poród
- Mdłości,wymioty,drgania,pieczenie
-Nie zdazaja sie one często ale mogą wystapic.
U mnie jedynie spadek i wzrost cisnienia sie pojawiły po porodzie.
Mimo wszystko polecam bo naprawdę rodzisz bez bólu.
flame123
Ból został znacznie ograniczony, ale czułam bóle parte
halina21
ja przy obu porodach dostałam znieczulenie ale nie wkłuwane do kręgosłupa tylko dożylnie i jak dla mnie super ból był mniejszy ale skurcze czułam nie byłam zmęczona ale urodziłam też dość szybko skutków ubocznych ja nie miałam a przynajmniej nie odczulam takowych powodzenia i szczęśliwego rozwiązania :)
Beatka9316
Moja siostra miała i koleżanka również obie sobie bardzo chwalą. Koleżanka mówiła, że rodziła całkowicie bez bóli i położne jej mówiły kiedy ma przeć bo nic nie czuła a siostra czuła ale mówi, że ból był bardzo delikatny. Ja gdybym miała kiedyś jeszcze raz rodzić to na pewno skorzystam ze znieczulenia :) Jeśli znów nie będzie tylko za późno :)
sheryl
Miałam, rzeczywiście nie bolało, poród miło wspominam, sam relaks (grins). Skurcze czułam, a skutków ubocznych nie miałam żadnych. Tak więc ja polecam.
Myslę, że dużo zależy od anestezjologa.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.