Menu

znieczulenie zewnątrzoponowe

chciałam zapytać kobiet które rodziły ze znieczuleniem, jak wyglądało podanie znieczulenia, czy starsznie bolało?

Goralka6
 270  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Zdrowie znieczulenie zewnątrzoponowe

Odpowiedzi

amalka
Ale czy co bolało? Podanie znieczulenia czy poród po znieczuleniu?
Beatka9316
Ja osobiście nie rodziłam ze znieczuleniem ale siostra tak. Podają w kręgosłup trochę boli ale z tego co siostra mówiła to da się wytrzymać i w momencie jak anestezjolog wbija się w kręgosłup to nie można nawet drgnąć bo wiadomo to jednak kręgosłup dosłownie siostra miała może jeszcze trzy bolesne skurcze a później już praktycznie nic nie czuła. Więc siostra bardzo chwaliła sobie to znieczulenie :). A jak dla mnie to jeśli jest możliwość wzięcia znieczulenia to jak najbardziej bym korzystała... Tylko u mnie akurat było już za późno na znieczulenie. Gdyby nie to na pewno bym je wzięła :)
flame123
Ja miałam znieczulenie. Dodam, że mam bardzo niski próg bólu, a kiedy mi je podawali byłam tak szczęśliwa, że choć na chwilę poczuję ulgę, że żadnego bólu nie czułam.
Nie jest to przyjemne uczucie, w końcu coś Ci wbijają w ciało.
Po podaniu znieczulenia, ulga była wielka. Czułam tylko bóle parte.
Osobiście polecam.
Pozdrawiam :)
mycha2706
Nie boli. Wyglada to tak : zwoza Cie na sale operacyjna, siadasz na lozku robisz tzw.koci grzbiet, wtedy anastezjolog wprowadza znieczulenie cienką igłą, czujesz lekkie uklucie, pewnie Ci posmaruja jakims srodkiem przeciwbolowym. Mnie nie bolalo, bylam przerazona i przez moje spiecie ni udalo sie za pierwszym podejściem. Ale nie boli, spokojnie dasz radę
mycha2706
Asia, my chyba mialysmy podpajeczynowkowe do cc, nie wiem czym sie rozni od zewnatrzoponowego i czy to jest to samo, czy nie. Przepraszam, jesli wprowadzilam w blad, ale Tobie chyba chodzi o porod naturalny. W kazdym razie samo wbijanie w kręgosłup nie boli,bardziej caly ten strach i nnakrecanie się.
kama86
Mialam takowe znieczulenie..Nie boli tylko czujesz lekkie troszeczke nieprzyjemne rozpieranie w kregoslupie.
Beatka9316
Heh takie znieczulenie na pewno jest tysiąc razy lepsze niż skurczę więc na pewno warto nie ruszać się przez chwilkę i mieć później spokój niż się męczyć cały czas :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.