Menu

Zniszczono mi żałobę po Lechu Kaczyńskim...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Zniszczono-mi-zalobe-po-Lechu-Kaczynskim,wid,12171507,wiadomosc.html
Podpisuję się pod tekstem..
Co Wy o tym sądzicie?

Beki
 2345  100

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Zdrowie za a zycie nie smierc wawel

Odpowiedzi

Beki
W słowach kluczowych miało być: Wawel za życie, a nie za śmierć.
maminka
Smutek i zal...tragedia straszna...ale WAWEL!!!??? A niby dlaczego?? Rowniez podpisuje sie pod tekstem!!
Ewciaa
zgadzam się z BALBINKA !!!!
Bozena26
wiecie co, niech wkoncu ich pochowaja co sie skonczy wszytsko
bo przez to co sie stalo zaczynam wpadac juz w depresje, gdzie sie nie wlaczy to to samo :(
olbrzymia tragedia, ale ile mozna
jest mi bardzo przykro z tego powodu, ze sie rozbili stracili zycie, rodziny stracily bliskich ...
Wawel? z tego co sie orientuje to bohaterowie tam lleza itp znakomitości, ok zgodze sie z tym iz sp.prezydent wraz ze swoja swita chcieli uczcic pamiec BOHATEROW
ale czy to było bohaterstwo by leciec na uroczystosc? hm sama juz nie wiem co o tym sadzic
Bozena26
basmie dokladnie:( nie chcialabym tak miec jak sp. para prezydencka
dyska29
Zgadzam sie z@ balbinka
Beki
Wiecie co?
Para prezydencka pewnie przekręca się w grobie.. Oni sami by nie chcięli być tam pochowani! Na pewno nie M. Kaczyńska.

Kurka i nic nie wiadomo, kto miejsce wyznaczył, kto podjął decyzję o miejscu...
Aneta50209
Dziewczynki ta dyskusja i tak nic nie zmieni...co najwyżej znów może z tego wyniknąc jakaś sprzeczka. Klamka zapadła i będą tam pochowani czy się to komuś podoba czy nie...a czy oni by chcieli tego się nigdy niestety już nie dowiemy(kwiatek)(kwiatek)
flame123
dajcie już spokój naprawdę(smutna)
mycha2706
To powiem tak.Piłsudski został pochowany na Wawelu,a święty nie był,królowie tylko z dziedzictwa niektórzy,a nie prawdziwi przywódcy...niektórzy mordercy,pedofile i zwykli ułomni ludzie ... są pochowani na Wawelu.Wczoraj dyskutowaliśmy z R. i mimo,ze prezydent Kaczyński nie był moim( w sensie,ze na Niego głosowałam) prezydentem i zastanawialismy sie czym sie przyczynił dla Polski i wyszło,ze duzo... Tak szczerze to jedyny człowiek,który sie nie pier*** ,mówił co mysli zawsze w obronie Polski.Nie dawał sie omamic np.Stanom Zjednoczonym,taki mały człowiek a przeciwstawił sie całej Unii europejskiej.Bożena 26 leciec na uroczystosc to nie bohaterstwo ale walczyc o prawde pomordowanych w Katyniu -tak.Dlaczego inni sie tego nie podjeli? Dlaczego On głosno i wyraznie wyraził sie o aliantach?On mały człowieczek ... Jakoś mi żal,ze po śmierci nie zaznają spokoju... Im generalnie jest juz wsio jedno gdzie położą Ich trumny.Ja uszanuje kazdy wybór.
Beki
Zbierają się do protestów.. więc i może zmieni (kwiatek)
Chciałam wiedzieć czy rzeczywiście jest tyle zwolenników tego miejsca.
mycha2706
Te protesty to dla mnie głupota-brak taktu i szacunku dla osób zmarłych.No i co z tego,ze na Wawelu? Mało tam miejsca? Pomieszczą sie wszyscy.Wyobrazam sobie co czuje rodzina ... ech Polska zadziorność i wieczna chęć sensacji.
Aneta50209
@beki te protesty już nic nie zmienią.Nie wyobrażasz sobie chyba że możnaby tak z dnia na dzień zmienic miejssce pochówku pary prazydenckiej...tu nie chodzi o zwykły pogrzeb...liczba ludzi zaangażowanych w przygotowanie tej uroczystości liczy się w setkach...że nie wspomnę już o sumach pieniędzy na to przeznaczonych i całej organizacji ochrony przylatujących głów innych państw(kwiatek)
Beki
Trzeba najpierw wiedzieć, co znaczy Wawel i krypty królewskie dla narodu polskiego, żeby się wypowiadać krytycznie o sprzeciwach. Żeby być tam pochowanym nie wystarczy być prezydentem, nawet dobrym prezydentem, trzeba być kimś WIELKIM! Tylko dwie żony królów tam leżą, gdyż były również koronowane, inne złożono poza Wawelem. A to, że rodzina chciała, więc Kardynał się zgodził, to jakieś kuriozum. Kto by nie chciał.
Beki
Pewnie tak, Aneta.
Beki
Jeśli tam, tzn. na Wawelu ma być miejsce spoczynku prezydentów to chcę zapytać czy jest też zarezerwowana krypta dla np. Wojciecha Jaruzelskiego czy Aleksandra Kwaśniewskiego (z żonami,oczywiście!). A może i w obliczu śmierci są ci lepsi, prawi i ci gorsi z lewa? Sama nie wiem, może ja czegoś nie rozumiem?
Uważam, że była to decyzja pochopna, wyzwalająca niepotrzebne emocje.
mycha2706
No moja droga nieznajomość historii szkodzi...zanim zaczniesz wyswiecac królów i ich "wielkie" czyny poczytaj troszke.Historie ludzi pochowanych w tym miejscu nie są czyste i krystaliczne...Nie leżą tam święte osoby.
Bozena26
no fakt Mycha on walczyl o pamieć i sprawiedliwosc by pomordowanych w Katyniu nie zapomnieli...
wg mnie powinni uszanowac wybor rodziny:(
pisałam kiedys referat na historie o Katyniu, piszać go siedzialam i płkalam, takie dlugie wypracowanie napisałam ze dosta łam 5..
ale co z tego wiem wiecej o tym co sie działo tam, ale placzu pprzy pisaniu nie potrafilam powstrzymac:(
mycha2706
Ja studiowałam historie i wkurza mnie taki pisanie zeby coś napisać.Trzeba się zgłebić,poczytać a pozniej komentować a nie powielac co sie usłyszało.
Beki
Dlaczego na Wawelu są królowie (nawet ci niedoskonali)? Bo z perspektywy systemu wartości wyznawanego w tamtych czasach byli oni symbolami mocy państwa. Z tej samej przyczyny znajdują się tam bohaterowie (Kościuszko, który odwołując się do wszystkich stanów próbował ocalić kraj, Piłsudski, który walnie przyczynił się do odzyskania niepodległości, Sikorski, który za walkę o wolną Polskę i prawdę został zamordowany).
Mówisz o Korybucie Wiśniowieckim, wszyscy trzej Wazowie czy Leszczyńskim?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.