Menu

Znów problem z Allegro;(

Cześć Dziewczyny:)
Ostatnio coś mam pecha...ale od początku..
Jakieś 2 tygodnie temu wystawiłam na Allegro bryłkę bursztynu - miałam ja już od dobrych paru lat;poniewierała się po szufladzie i niedawno ją znalazłam przy okazji porządków.
Bryłka była w surowym stanie więc ją oszlifowałam i wystawiłam na allegro: napisałam,że okazyjnie sprzedam ładną ,dużą ,ręcznie oszlifowaną bryłkę bursztynu, nie pisałam,że to bałtycki bo nie znam pochodzenia kamyka - nie minęła jeszcze godzina od wystawienia a już ktoś ją kupił...
I tu się zaczynają schody...:(
Nie dosyć ,że na zapłatę czekałam ponad tydzień i potem gostek mnie bombardował mailami "kiedy WRESZCIE" dotrze do niego wysyłka (wysłałam od razu po zaksięgowaniu należności) to jeszcze mnie wkurzył na maksa
(zlosc) Napisał,że przesłana bryłka to nie bursztyn bałtycki tylko jakaś "podróba z Borneo", to w ogóle nie jest bursztyn tylko"kopal" (sprawdziłam w google co to jest ten kopal - to jest młody ok. 1-4 mln lat bursztyn ale jednak bursztyn) i on ŻĄDA zwrotu kasy!
No żesz...(zlosc) nikogo celowo w błąd nie wprowadziłam,skąd mogłam wiedzieć,że to jest "kopal"? Kurde...dla mnie bursztyn to bursztyn , jakbym wiedziała skąd pochodzi to bym napisała o tym w ofercie ale gostek też mógł mi zadać pytanie no ale po co..?
Typ mnie teraz straszy negatywem ,akurat to mam gdzieś , posiadam ponad 350 pozytywów więc się może wypchać ale czy on w ogóle MA PRAWO się domagać ode mnie zwrotu kasy??
W końcu to nie moja wina,że bryłka według typka nie jest z Bałtyku - było się zapytać a nie kupować w ciemno...
Ale się rozpisałam... Będę wdzięczna za odpowiedzi(kwiatek)

korek221
 398  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

allegro oszustwo spór

Odpowiedzi

Tuptolek
a co wpisałaś w rubryce nowe czy używane?
StepByStep
jeżeli kupił przy użyciu opcji "kup teraz" ma prawo bez podania przyczyny zwrócić towar. Jest na to chyba 10 dni. Ręki nie dam uciąć, ale tak to chyba funkcjonuje.
korek221
zdaje mi się ,że kupujący może zwrócić przedmiot jeśli mam sklep internetowy ale nie jako prywatną sprzedaż...
amalka
Słońce kopal to NIE bursztyn. Jeśli facet się zna i faktycznie nabył nie to co zawierał opis aukcji, ma pełne prawo "się ciskać".
ada410
Kupujący ma prawo oddać zakupiony towar w ciągu 14 dni, bez podania przyczyny, pod warunkiem że:
1) kupił go w sklepie internetowym a nie od osoby prywatnej
2) kupił go przez "Kup Teraz" a nie go wylicytował...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.