Menu

Znowu o siadanie

(grins)(grins) witam. Ja znowu o siadaniu dziecka. Mój synek dwa tygodnie temu skończył osiem miesięcy. Dwa miesiące temu pisałam już o tym, że on nie chce siadać, ale mnie uspokoiłyście pisząc, że ma jeszcze czas, ale czy dalej mam tak sądzić skoro on ma już skończone osiem miesięcy?? Ćwiczę z nim, masuje mu kręgosłup, ale nic się nie zmienia. Gdy go układam do siadania to on po prostu nie chce, nie jest tak sztywny, posiedzi minutkę jak go potrzymam i wtedy od razu wypina się do stania. Jak leży na łóżku i podaje mu ręce to on nie siada tylko od razu robi się jak patyk i chce stać. W poniedziałek chce iść z nim do lekarza to chyba konieczne co?? Któreś z waszych pociech tak miało?? Pozdrawiam

Aniusia18
 565  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta dziecko

Odpowiedzi

krasna1
myślę,że jedynie opinia lekarza może Cię uspokoić
justii34
A NASZ TYC też taki był i zaczął siedzieć ok 9 m-ca a potem od razu raczkować.Posadz go ,dwie poduchy obok ,usztywnij i daj zabaweczki,ćwiczy siedzenie.Tyc tez od razu chciał stać(grins) a teraz chodzić nie chce(pout) każde dzieciątko rozwija się inaczej,według swoich potrzeb.Ja tez b.sie martwiłam-poczekaj jeszcze...ale ćwicz go staraj sie siedziec z nim i zabawiać(grins) wszystko będzie dobrze-a jak będziesz w przychodni to zapytaj dla swojego spokoju(cukierek)
malenia2427
Też miałam ten problem,mieliśmy skierowanie już do neurologa,bo om miał już 9m i nie siedział,ale uwierz 2 tyg przed wizytą powoli zaczynał siadać sam i udało się(grins). Nie rób nic na siłę,idź do lekarza jeśli chcesz,ale ma jeszcze czas,widzę to po moi dziecku,zresztą córeczka też siadła dopiero jak miała 10m..
euphoria29
A po co sadzać na siłę?Wszystko przyjdzie w swoim czasie.(kciuki) Żadne poduszki,podpierania...Po co wymuszać na siłę?Każde dziecko rozwija się swoim tempem,daj mu czas.(kciuki) A jeśli Cię to niepokoi to do lekarza.(prezent)
xkasiulax
każde dziecko rozwija się we własnym tempie.....jeśli masz wątpliwości idż do lekarza,(awve)
koza54
opiszę Ci przypadek mojej córy. w tym wieku też nie siadała i nie obracała się na boki a o raczkowaniu już nie wspomnę. poszłam do lekarza, zostałyśmy skierowane na rehabilitacje i okazało się, ze córa ma opóźnienie psycho-ruchowe :( na szczęście rehabilitacja bardzo dużo pomgła i jak miała 16 miesięcy zaczęła już chodzić.

Powiem tak, każde dziecko się rozwija inaczej ale dla spokoju ducha poszłabym do lekarza, tak na wszelki wypadek. A jakbyś chciała to pamiętam wszystkie ćwiczenia co do siadania i obracania na boki (awve)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.