Menu

ŻÓŁTACZKA

Zacznę od początku, w piątek 14 lutego urodziłam synka, do domu zostaliśmy wypisani 16 lutego w niedziele, w czwartek zauwarzyłam że koloryt skóry dzicka robi się żółtawy. Pojechaliśmy na pogotowie, doktor przebadała synka laserem w kilku miejscach na ciele na poziom bilirubiny stwierdziła że ma w normie i nie wymaga hospitalizacji, gdyż przy karmieniu piersią może ona nawet trwać do 3 miesięcy. Chciałam się zapytać czy któraś z was też tak miała ???? I czy mogę normalnie wychodzić z dzieciątkiem na spacery ???
POZDRAWIAM

Gsiaczek
 337  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta żółtaczka

Odpowiedzi

Kumaja
Gratuluję również:)

Tak, my tam tak mieliśmy. Nie pamiętam jaki był wynik, ale też wypisano nas do domu w 4 dobę po porodzie. Przed 3 miesiącem życia żółtaczka zniknęła. Wychodziliśmy w tym czasie na spacery bez problemu.

Po 1,5 mc-a położna zaproponowała podawanie niewielkiej ilości glukozy, która to miała wytrącać z organizmu żółtaczkę (ok. 50 -60 ml/ dobe). /Strasznie wolno schodziła z ciałka./ Gdyby to nie przyniosło efektu, mieliśmy przepajać mlekiem modyfikowanym. Nie było jednak takiej potrzeby. Niestety przy karmieniu piersią żółtaczka utrzymuje się dłużej.
rozowa82
moj tez mial zołtaczke i utrzymywala sie miesiac, powiem tak mleko matki nie zdyb dobrze wyplukuje bilirubine, mnie kazano rpzeplukiwac malego glukoza ale po niej dostal kolek, połozna polecila zebym zamiast jednego mojego karmienia dac mu modyfikowane i praktycznie z dnia na dzien widac bylo jak sie odżółca, aha zółtaczka schodzi od dołu takze obseruj nożki brzuszek jaks ie bedzie robił bilawy to idzie w dobrym kierunku
Nena
Wychodzic na dwór- slonko i vit D naturalnie obniża poziom bilirubiny w organizmie dziecka! Moja 2 dzieci nawet śladu żółtaczki nie miała.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.