Menu

Zrobiłabyś swojemu dziecku taki tatuaż?

Podobno w USA biją rekordy popularności - zmywalne tatuaże dla dzieci, na których rodzice umieszczają ich zdaniem najistotniejsze informacje, które powinny znać osoby mające kontakt lub opiekujące się dzieckiem. Jak podaje kobieta.onet.pl, na tatuażach znajdują się dane takie jak adres, numer telefonu czy informacje na temat alergii. Trend ten jednak mocno polaryzuje rodziców i oprócz zwolenników gromadzi także wokół siebie sporą rzeszę przeciwników. Co sądzisz o tym projekcie? Zrobiłabyś dziecku taki tatuaż?

Zrobiłabyś dziecku taki tatuaż?

NetMamaTeam Team
 1026  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Opieka nad dzieckiem dziecko tauaż

Odpowiedzi

LaMandragora
Osoby, ktore opiekuja sie moim dzieckiem (np. szkola, ktokolwiek inny) maja wszystkie potrzebne dane. Nie musze nimi obklejac zadnego z moich dzieci. Sorry...
Poza tym naklejone informacje bezposrednio na dziecku beda dostepne rowniez w przypadku, gdy dziecko padnie ofiara np. porwania czy czego tam innego, a to niestety tez sie zdarza w tym swiecie.
Poza tym naklejka to nie tatuaz...
Takie naklejki, tyle ze w sensie zabawowym, sa przeciez znane od lat a i dostepne w roznych gazetkach i innych zabawkach dla dzieci. Czy pozwolilabym? Sama nazwa, zmywalny... mowi za siebie. Oczywiscie, bo czemu nie?
Nie widze jednak na razie sensu, aby wykorzystywac go w celu oblepiania dziecka najprywatniejszymi informacjami o nim.
alinagj1o2
Podpisuję się pod LaMandragora .
flame123
Tak.
LaMandragora
Tyle, ze grupa krwi moze z czasem sie zmienic a w razie potrzeby i tak bada sie na miejscu (np. wypadku) ponownie grupe krwi. Takze ta informacja akurat sensowna nie jest.
LaMandragora
Tak. Ja urodzilam sie z grupa krwi AB Rh +... przy pierwszej ciazy okazalo sie, ze mam grupe krwi A Rh +.
Jest taka dieta, zgodan z grupa krwi i mowi ona o tym, jak grupy krwi ksztaltowaly sie u poszczegolnych grup w wyniku konkretnego stylu zycia, odzywiania itd. Na tej podstawie mozna dobierac najlepszy sposob odzywiania.
Co praktycznie nie do konca tak jest, bo znam np. cala mase wegan z grupa krwi 0 - niby typowo miesozerna.
Ja poszlabym o krok dalej i ciekawam, czy wlasnie konkretna zmiana zywienia nie ma rownie (przynajmniej w jakims stopniu) wplywu na zmiane grupy krwi.
Ale lekarzem nie jestem, lekarzy w rodzinie tez nie mam.
Raczej sie interesuje tym m.in. i tak sobie spekuluje.

Ale ze zmienia sie... to fakt...
LaMandragora
A wiesz Anu, ze Rh - to tzw. "blekitna krew"? ;)
LaMandragora
Chodzi o to, ze rh - ma wieksza zawartosc miedzy.
I ta krew nabiera w polaczeniu z tlenem takie niebieskawe zabarwienie.
Stad nazwa "blekitna krew"... To ludzie z rh -.
LaMandragora
miedzi*... nie miedzy...
flame123
Nauczenie dziecka adresu na pamięć, może też być wyświadczeniem sobie samemu niechcianej przysługi.
renata29
Z pełnymi danymi bym nie zrobiła.Ewentualnie choroby,alergie i nr telefonu.
amalka
Numer (telefonu) na ręce dziecka, budzi u mnie niemiłe skojarzenia...

Powiem tak- jeśli alergia dotyczyłaby dla przykładu leku podawanego powszechnie- rozumiem, w innym wypadku- nie jestem zwolenniczką. Jaki sens ma tatuowanie uczulenia na- dla przykładu- orzeszki czy inną czekoladę?

Tatuaż zawierający adres jest "świetnym" pomysłem w połączeniu z kluczami do mieszkania, znajdującymi się w plecaku (krejzolka)

Myślę, że kalkomania zawierająca nazwisko i numer telefonu opiekuna/ nów wystarczyłaby w zupełności. Nie jestem jednak pewna, czy i takie minimum "nalepiłabym" na dziecko...
Kasia1978
Moje dziecko nie mówi .,jest za to wielką uciekinierką a zasady bezpieczenstwa ma gdzieś...wszelkie bransoletki,łańcuszki z danymi zrywa,dlatego taki zmywalny tatuaż to dla mnie fajna sprawa,bo długopis na ręce też zlizała...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.