Menu

zupka

net mamy czy moge mojemu 4 miesiecznemu synkowi ugotowac ryzu i marcheweczki i zmiksowac to na papke???co wy robicie swoim maluchą???

ALDONA111
 555  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie zupki

Odpowiedzi

Mandarinios
mi się wydaje, że takiemu maluszkowi lepiej samą marchewkę dać. a karmisz go piersią czy mlekiem modyfikowanym?
darzenka
na razie właśnie sama marchewkę albo te specjalne zupki od 4 miesiąca :) ale na razie bez dodatku cukru i soli,,,,
ALDONA111
karmie mleczkiem modyfikowanym
ALDONA111
no a w zupkach kupnych jest marchewka z ryzem
Mandarinios
i marchewka z ryżem i sama marchewka. Bobovita ma z ryżem a Gerber samą marchewkę. Możesz również dać jabłuszko albo potem jabłuszko z marchewką deser. :)
darzenka
ja podawałam sama marchew na początku tak mi kazał lekarz, w ogóle to mowil ze najlepiej to dawać dopiero stałe pokarmy po 6 miesiacu życia ale jak ty karmisz mlekiem modyfikowanym to pewnie możesz juz wcześniej :)
KlaudynaK
zgadzam się z @Madarinios. Ale jako pierwsze podaj samą marchew, za dwa dni, trzy dni dodaj ryż powolutku wszystko, obserwuj maluszka. Mój Staś nie chciał marchewki, od razu przeszedł na zupki jarzynowe, oj to było darcie, że mało na początku...
Izka82
ja tez sie zgadzam , marchewka tak ale nie ryz, za maly jest jeszcze, dopiro jak skonczy 6 miesiecy
emila2606
mój mały za kilka dni kończy 4miesiące i właśnie dostakiśmy od bobovity próbki i poradnik żywienia. Tam piszą, że dzieci karmione mlekiem modyfikowanym gluten mogą jeść dopiero po 6 miesiącu, a dzieci karmione piersią w 4 miesiącu, Zdziwiłam się, bo trzy lata temu jakwprowadzałam córce stałe pokarmy było odwrotnie, ale coż, co rok, to jakieś nowości wprowadzają
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.