Menu

ZUS

Hejka.To ja Wam mamusie zadam takie pytanko.Czy to prawda że ZUS wypłaca zasiłek chorobowy w firmach zatrudniających poniżej 20 pracowników a w firmach zatrudniających powyżej 20 pracowników zasiłek chorobowy wypłaca pracodawca aczkolwiek ZUS robi wtedy pracodawcy jakiś zwrot.
I że w takiej w.w sytuacji kontrole ZUS'owskie w celu sprawdzenia zasadności zwolnienia lekarskiego Zus przeprowadza osobie przebywającej na zwolnieniu L4 pracującej w firmie zatrud.poniżej 20 osób a jak taka osoba pracuje w dużej firmie (pow.20 osób) to taką kontrol może przeprowadzić płatnik czyli pracodawca a ZUS wtedy już nie ma nic do tego właśnie dlatego że zasiłek wypłaca w mniejszych firmach.

Bo ja do pewnego czasu myślałam żę wielkość firmy nie ma tu znaczenia i że przez 32 dni wypłaca pracodawca a potem ZUS.Ale po przeczytaniu tydzień temu tego artykułu zgłupiałam.
Jak myślicie?

roksana36
 1327  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Praca i Finanse zasiłek chorobowy zus pracodawca

Odpowiedzi

jagoda30
no to trzeba by było w zusie zapytać, bo tak to wiesz jedna baba powiedziała drugiej babie, a to poważniejsza sprawa
daryjka87poznan
Ja byłam zatrudniona w firmie gdzie było mniej niz 20 pracowników, pierwsze 32 dni płacił mi szef, pozniej juz Zus. Miałam kontrol w domu przez pracownika Zusu (byłam wtedy w ciazy) Wiec widzisz nawet kobiety ciezarne sprawdzają.
clyde22
Zus może skontrolować wszystko, co idzie z jego pieniędzy i nie ważne, kto fizycznie Ci te pieniądze wypłacił. A faktycznie pierwsze 33 dnia zwolnienia idzie ze środków pracodawcy, a c.d. ze środków ZUS.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.