Menu

Zwierzaczek dla dwulatka

Kochane zastanawialiśmy się z mężem nad jakimś zwierzaczkiem dla synka. Bardzo lubi zwierzątka , najbardziej psy , ale w obecnej sytuacji posiadanie psa niestety odpada , więc wpadliśmy na pomysł, że moglibyśmy mu kupić rybkę z malutkim akwarium. Teraz moje pytanie brzmi ... jakie rybki najlepiej się sprawdzają jeżeli chodzi o warunki akwariowe ? jakie akwarium jest najlepsze ( takie malutkie) i co prócz akwarium jest potrzebne i niezbędne ,żeby takową rybkę posiadać , bo kompletnie nie mamy pojęcia. Zgóry bardzo dziękuję :)(kwiatek)(cukierek)

mloda22
 401  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie zwierzak dla dwulatka

Odpowiedzi

mloda22
Nie, nie kula odpada , my chcemy właśnie akwarium :)
mloda22
@atena właśnie dlatego wybraliśmy rybki , ich nie da się przytulać ani ściskać ... poza tym nie rozumiem... dla dwuletniego dziecka nie nadaje się żadne zwierzątko bo????? zabrzmiało to co najmniej tak jakby za przeproszeniem dzieci w tym wieku były jakby "niespełna rozumu więc po cholerę mu rybka jak i tak jest mały " ...
mloda22
Ja jednak zaryzykuję i kupię mu rybkę z akwarium zamykanym, żeby nie mógł tam do środka nic wrzucić ani uśmiercić rybki :)
Beki
Przede wszystkim na rybkach to się trzeba choć trochę znać, a Ty otwarcie przyznałaś, że się nie znasz. Akwarium to jest inwestycja. Ilu litrowe planujesz? Jakie dno? Rośliny? Filtr itp itd. Czy ścianka zaklejona, czy nie. Co miałby robić dwulatek z tym akwarium? Rybką? Patrzeć się grzecznie godzinami.. ? Moim zdaniem to nie trafiony pomysł. Na dłuższą metę żadna przyjemność dla dziecka.
Chomik, świnka, królik, papugi.
Czemu pies nie? To taki sam obowiązek jak inne zwierzątka.
Ada3610
Ja bym nie zdecydowała się na rybki (nie lubię tego typu zwierzaków). Wolałabym coś bardziej typu: chomik, świnka morska, kotek czy piesek.
jagoda30
Z rybek to robo fish,moja dwulatka jest przeszczęśliwa,kiedy w misce łowi(kciuki)
mloda22
@Beki - dlatego nie pies, że cały czas jestem z małym sama w domu, mąż w delegacji , co wiązę się z tym ,że z psem trzeba wychodzić na spacery , wyprowadzać go , a ja nie wyobrażam sobie zebym musiałam moje dziecko o 5 rano zdzierac z łóżka , żeby wyprowadzac psiaka a zewnątrz.
Beatka9316
To wszystko zależy jakie duże chcesz mieć akwarium jeśli dość małe to nie możesz wybrać byle jakiej rybki. Bo nie które rybki żyją tylko w stadach i potrzebują dużo miejsca. Jeśli chodzi o rybki które przetrwają w małym akwarium to są to " Bojowniki " mogą żyć same i w małych akwariach. Wtedy wiadomo jakieś roślinki do tego filtr może być ale nie jest konieczny przy małym akwarium.
Ale wydaje mi się, że lepszym zwierzątkiem będzie jednak gryzoń zawsze można wyciągnąć z klatki pogłaskać bądź nawet wypuścić żeby sobie pochodziło.
A trzeba tylko karmić i zmieniać żwirek lub trociny no i jak każde zwierzątko karmić. No i wyciągać z klatki aby zwierze miało kontakt z człowiekiem bo inaczej będzie zdziczeje całkowicie. A na rybki można tylko popatrzyć i nakarmić.
Ale to kwestia gustu :)
czekoladka22
najlepsze są gupiki ja szama miałam dwa akfariumy w jednym same gupiki kolorowe a w drugim mieszane rybki no i resztę to już chyba dziewczyny napisały że woda musi postać pierw z tydzień dwa nie może być świeża bo od razu rybki padną no i grzałka z filtrem aha no i do tych rybek dobrze żeby były jakieś roślinki bo maluchy sie nie będą miały gdzie pochować :] wiadomo że sypki pokarm tez trzeba kupić no i te rybki lubią sie szybko rozmnażać jak jest za wysoka temperatura to dobrze jest porozmawiać a panem/panią w sklepie zoologicznym co jest potrzebne żeby nic nie zapomnieć na pewno doradzą co najlepiej kupić:]
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.