Menu

Zwierzęta domowe dla dzieci - tak czy nie?

Każde dziecko wcześniej czy później marzy o zwierzaczku domowym. Stają się one przyjacielem, pomagają przezwyciężyć strach i uczą dzieci odpowiedzialności. Jaki wiek jest odpowiedni na zwierzę domowe? Czy Wasze dzieci mają takiego przyjaciela?

Ania
 3557  5

Odpowiedzi

robaczek
Mieszka razem z nami moja siostrzenica która ma 8 lat i dopiero teraz nauczyła się tego że naszego kotka nie wolno mocno ściskać i bawić się jak lalką-chociaż wcześniej bardzo często jej tłumaczyłam że tak nie wolno! Myślę że dom bez zwierzaka (jakiegokolwiek...) jest pusty, ale przygarnąć jakiegoś jak dziecko ma dopiero z 5 lat..., chyba że mieć takiego który nie wychodzi a klatki...
agnieszka83
Zgadzam się z dziewczynami. W moim domu zawsze były zwierzęta, nie wyobrażam sobie inaczej..
ewelinan
Myślę, że jeśli w rodzinie od początku nie ma zwierzaka na początek dobrze jest dziecku podarować jakieś nieduże zwierzątko w stylu świnki morskiej, chomika czy królika. Jeśli z czasem takie pociechy okażą się zbyt małymi to w wieku ok 9-10 lat można podarować już kota czy psa. Z kotem nawet można spróbować wcześniej, gdyż odpada obowiązek wychodzenia z nim na spacer. Czy deszcz czy słońce, czy zima czy lato, kotek zawsze ma swoją kuwetę i do niej grzecznie od urodzenia robi. Osobiście polecam kotka.
lola
Zgadzam się, ze dom bez zwierzaka jest pusty. A dziecko im wcześniej nauczy sie życia ze zwierzakiem tym lepiej. Należy uczyć dzieci jak postępować ze zwierzakami.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.