Menu

Zwierzęta domowe – tak czy nie

Wiele kobiet waha się czy zwierzę domowe w trakcie ciąży czy też zaraz po porodzie to dobry pomysł. Wynika to przede wszystkim ze strachu przed różnymi chorobami. Badania przeprowadzone w Szwecji udowodniły, że wychowywanie dziecka ze zwierzęciem domowym pod jednym dachem ma pozytywne efekty. Zmniejsza się przede wszystkim występowanie alergii u takich dzieci. Jak to wygląda u was w domu? Czy macie jakieś zwierzę lub czy planujecie zakup zwierzaka? Jak waszym zdaniem powinno wyglądać wychowanie dziecka ze zwierzakiem? Jaką rolę odgrywa dla ciebie higiena? Opowiedz nam o swoich poglądach lub doświadczeniach.

Ania
 1281  9

Odpowiedzi

MamaTosi
Mamy zwierzaczki kota, psa i rybki :) Mija córcia ma 4 miesiące uwielbia patrzeć na rybki. Psa czasem złapie za sierści ogon próbuje wsadzić do buzi ogólnie bardzo się cieszy na widok pieska dodam że to kundelek bardzo łagodny. Kot nie podchodzi do małej jest kłopotliwy bo lubi spać w wózku albo łóżeczku nauczyłam się po prostu nagrywać jakimiś kocimi kocykami i już :) jak Tosia będzie starsza będę uczyć że nie wolno męczyć zwierząt i że jak pies jest w swoim posłaniu to nie można podchodzić. Traktuje zwierzaki jak członków rodziny :)
basia198711
My mamy pieska i Mały ma z nim kontakt od urodzenia....bardzo cieszy się na widok zwierzaka, uwielbia ciągnąć go za sierść i karmić go chrupkami........a pies został niańką, pilnuje małego.
Gdy nie ma mnie akurat przy dziecku a Michaś się obudzi to od razu piesek biegnie do mnie, merda ogonkiem i goni wokół mnie.....wtedy wiem że Mały się obudził:-)))))))))
emiliab
Ja mam kota i psa. Mój synek z tym kotem wyprawia takie rzeczy, że to cud, że ten kot jeszcze się nie wyprowadził. Do psa ma respekt i patrzy na niego tylko z balkonu lub jak jest zamknięty w kojcu. Jestem jak najbardziej za tym, że dzieci powinny wychowywać się ze zwierzętami, bo to nie tylko uodparnia je na alergie ale i uczy odpowiedzialności.
tlolek
my się szykujemy na kotka za jakiś miesiąc (dopiero co się urodziły)
ale u teściów (piętro niżej) jest coś w rodzaju psa wiec w zasadzie to mamy już zwierzaka
Nula139
My mamy rybki i papugę nimfę,mieliśmy kiedyś chomika i świnkę morską ale starsza z córek miała alergię i musieliśmy oddać zwierzątka:)
myszka7537
zdecydowania NIE dla zwierząt w domu na podwórku jakiś pies kot tak ale nie w domu
nikordia
ja mam psa i nie było z nim zadnych problemów kiedy pojawił sie mój synek,jednak nigdy nie zostawiam synka sam na sam z psem.mimo ze mamy łagodnego psa lepiej dmuchac na zimne..
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.