Menu

Zwolnienie,a zasiłek

Witam! Drogie mamy mam do was pytanko,a więc: czy jeżeli pracodawca zalega z wypłatą już 3 miesiąc,to czy mogę się zwolnić i będzie mi przysługiwał zasilek?od znajomej słyszałam że tak,ale ja nie jestem pewna,a niestety nigdzie nie moge tego znaleźć.Proszę o szybką odpowidz i moze jakbyście znalazły jakiś artykuł to mi go prześlijcie?!

Kasia21
 779  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Praca i Finanse zasiłek dla bezrobotnych

Odpowiedzi

Runka
jesli sie sama zwolnisz to niestety przez 3 miesiace nie otrzymasz zasilku, a gdy pracodawca nie placi zacznij od zgloszenia go do PIP-u.
Edytka85
Jw
jagoda30
Runka ma rację,gdyby pracodawca sam Cię zwolnił wtedy należy się od razu
piasekpustyni
zalezy ile pracowałaś, chyba jak masz przepracowany rok to dostaniesz zasiłek - przez pierwsze 3 mies. ok. 700 a później ok. 500 zł. ale tak jak mówią dziewczyny - dopiero po 3 miesiącach od zwolnienia - to taka "kara" że niby nie chce Ci się pracować a po zasiłek idziesz. głupota!!!
Kasia21
Ja już się dowiedziałam w urzędzie pracy,że jeżeli pracodawca zwolni mnie zgodnie z art.55(czyli ze jest nie wypłacalny) dostane zasiłek odrazu po 7dniach od zarejestrowania,a jeżeli nie pójdzie mi na ręke i zwolnie sie sama to owszem po 3miesiacach dopiero dostane zasiłek.dzięki dziewczyny:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.