Menu

Zwolnienie lekarskie a ZUS

Cześć dziewczyny.
Jestem w 14 tygodniu ciąży a na zwolnieniu od 5 tc. Jest to moja pierwsza ciąża i nie bardzo wiem jak postępować ze zwolnieniem. Ostatnio przeczytałam, że można na nim być tylko 182 dni, a jak wiadomo ciąża trwa dłużej ;) Podobno pózniej trzeba złożyć jakiś wniosek o świadczenie rehabilitacyjne a ZUS wcale może go nie przyznać. Co w takiej sytuacji?? Wiem, że czasem kobiety wcześniej idą na urlop macierzyński, ale przecież on i tak jest krótki i co mamy go sobie jeszcze dodatkowo o 2 miesiące skracać?? Napiszcie proszę jak to było u Was bo już teraz zaczynam się tym martwić.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

melka102
 702  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zakupy ciaża zwolnienie lekarskie zus

Odpowiedzi

Kordelia
Ja miałam tak samo, jak MamusiaRafałka.-nie było żadnych problemów z przyznaniem tego świadczenia rehabilitacyjnego(grins)(grins)(grins) :)
Kordelia
Nic nie wiedziałam o tych zmianach(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka) :)
mama21
ja jestem od 11tc na zwolnieniu,nie musiałam nic zanosić do ZUZu,jedynie co wizytę kontrolną mój lekarz wypisuje mi zwolnienie i dostarczam je do swojego miejsca pracy:)a to ze 182dni mozna być na zwolnieniu juz się zmieniło z początkiem tego roku:):)
melka102
Wielkie dzięki dziewczyny. Szczerze mówiąc nigdzie nie wyczytałam nic o tych zmianach, ale cieszę sie, że tak właśnie jest.
Pozdrawiam
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.