Menu

zwolnienie w ciąży

Witam. Chciałabym się dowiedzeć jak najwcześniej można pujść na L4. To moje 2 dziecko,pierwsze niestety zmarło, miało zespół różnych wad, i dlatego mam wskazanie że następna ciąża jest wysokiego ryzyka, ponieważ nie wiadomo jaka była przyczyna że mój pierwszy synek był chory. Bardzo proszę o porwdy, bo jakoś głupio mi pytać mojego gina, żeby se nie pomyślał że tylko o zwolnienie mi chodzi, a ja poprostu boję się o kolejne dziecko, i do tego pracuję fizycznie. Dzięki do usłyszenia

kasiam81
 837  14

Odpowiedzi

avilla1209
ja poszlam na L4 pod koniec 2 miesiaca ... idz na zwlnienie nie ma zadnego ryzyka a o maluszka trzeba zadbac!powodzenia :)
Kasia21
Ja poszłam w 5miesiącu,ale moja siostra poszła na samym początku gdzieś około 2 miesiąca.A jeżeli u ciebie jest ciąża zagrożona to nie czekaj na nic tylko biegusiem do ginekologa po zwolnienie:)Powodzenia życzę:)
StepByStep
Jakie kombinowanie?? Mam takie prawo to z niego korzystam... Ja byłam od 5 tyg na L4, bo mnie szefowa wysłała, a tak to pewnie bym dłużej pracowała, bo lubię moją pracę...

Dziwią mnie te teksty w stylu "ciąża to nie choroba", to co?? Mamy, które wcześniej poszły na zwolnienie są jakieś gorsze??
kasiam81
Dzięki za odpowiedzi teraz już wiem że nie powinnam sie bać lakarza i poprostu mu powiem o moich obawach, zobaczymy jak zareaguje. Czy poprze moją prośbę, czy nie. Zobacże w środę. I odp. pa:-)
nastia24
ja pracowałam fizycznie i zakład pracy mnie wyganiał na zwolnienie ale lekarze nie chcieli mi dać zwolnienia bo zwalali na zakład pracy że ma mi zapewnić stanowisko odpowiednie dla kobiety w ciąży a był to market więc to nie było możliwe i tak mnie odsyłali do 5 miesiąca dopiero poszłam prywatni i też z wielkimi pretensjami mi dał więc nie jest teraz tak łatwo o zwolnienie ale w twoim przypadku to nie będziesz miała problemu bo masz ku temu podstawy
krasna1
od stycznia zmieniły się zasady i kobieta w ciąży może całe 9 miesięcy przebywać na chorobowym,
Anek
ja poszłam na zwolnienie lekarskie już w 8tyg ciaży,bo była zagrozona
flame123
ja bylam na zwolnieniu 40 tygodni:)))
rozowa82
ja poszłam w 5-tym tyg ciązy, ale od 6-tego tydonia płącą już 100% chorobowego, nie miej zadnych watpliwości, teraz ty i dzidzius jesteście najwazniejsi:) powodzenia(grins)(prezent)
basiaikubus
na zwolnieniu możesz być od poczatku ciąży ; zgadzam się ciąża to nie choroba ale dlaczego nie skorzystać skoro przysługuje każdej kobiecie?!
to indywidualna sprawa a tym bardziej że miałaś taki problem w piewrszej ciąży
powodzenia kochana ;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.