Menu

Zwracasz uwagę na to, jaki skład mają kosmetyki dla Twojego dziecka?

Kosmetyki to czasem dość kontrowersyjny temat. Zwłaszcza te dla dzieci. Niejeden rodzic bowiem pragnie, aby jego maleństwo rozwijało się jak zdrowo i otrzymywało to, co najlepsze. Czasem jednak, mimo starań i zapewnień producentów niektóre kosmetyki mogą wywoływać reakcje alergiczne lub zawierać szkodliwe substancje. Według autorów artykułu (Nie)bezpieczne kosmetyki dla dziecka , jedną z nich może być na przykład parafina. W tekście przeczytać można także, jak wyłowić spośród ciągu obco brzmiących, często łacińskich nazw składników te substancje, które mogą być nieodpowiednie dla dziecka. A Ty analizujesz skład produktu, zanim go kupisz czy raczej ufasz po prostu sprawdzonym markom? W jaki sposób dbasz o to, aby chronić dziecko przed niewłaściwymi kosmetykami? Zwracasz uwagę na to, jaki skład mają tego typu produkty Twojego dla Twojego dziecka?

NetMamaTeam Team
 483  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem kosmetyki dla dziecka

Odpowiedzi

oli28
Zawsze sprawdzam skład kosmetyków i dla córki i dla nas.Tyczy się to również artykułów spożywczych bardzo dokładnie sprawdzam zawartość
Beatka9316
Oczywiście, że zwracam uwagę. A przede wszystkim jak kupuję coś nowego chodź rzadko mi się to zdarza bo mam wypróbowane kosmetyki dla córci jak i dla siebie.
jagoda30
generalnie im mniej kosmetyków stosowanych u dziecka tym lepiej.
amalka
Zawsze sprawdzałam/ sprawdzam skład kosmetyków (wszelakie rumiankowe odpadały), podobnież zapach (im lżejszy- tym lepiej; najlepiej bez zapachu)

Trzymałam/ trzymam się serii NIVEA. Sprawdziła się, zatem nie robiłam z Krzysiaczka królika doświadczalnego i więcej już nie zmieniałam kosmetyków.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.