Menu

Zwrócenie uwagi koleżance

Cześć dziewczyny,
zastanawiam się jak powinnam zareagować w takiej sytuacji. Otóż, synek mojej koleżanki,z którą dość często sie widuję, ostatnio drapie mojego Mikołaja po twarzy, zdarzyło się że do krwi i potem moje dziecko chodzi ze strupami na twarzy. Chłopcy mają po dwa latka i ja rozumiem że różne emocje nimi targają, natomiast nie rozumiem dlaczego moja koleżanka, widząc to nie obetnie swemu dziecięciu paznokci.
Dodam, że jej synek ma naprawdę długie paznokcie,jak zresztą jej pozostałe dzieci i ona sama, widocznie tak lubią,nie wiem. Stąd mój dylemat czy powinnam zwrócić jej uwagę czy też nie. Czuję że powinnam bo aż mnie nosi kiedy widzę co się dzieje, z drugiej strony nie wiem czy wypada i jak to zrobić delikatnie. Jak byście postąpiły na moim miejscu? (wow)

kasiaa
 798  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie zwracanie uwagi obcinanie paznokci

Odpowiedzi

mgli21
powiedz jej jak sprawa wygląda a nie będzie ci dzieciaka drapać ja bym chyba szału dostała(kwiatek)(grins)
xkasiulax
Nie nawadze takich sytuacji ....Ja mam koleżankę która ma synka w wieku dwóch gdy się spotykamy popycha małą szarpnie,uszczypnie itd....Ona nie zwraca uwagi !!Ja sama zaczęłam chamsko mówić,by uspokoiła małego i zobaczyła co on robi, bo zachowuje się okropnie!! pierwsze wrażenie wywarłam na niej szokujące...teraz jest dobrze sama synkowi zwraca uwagę. (awve) Nie pozwól sobie !....
kasiaa
dzięki dziewczyny, oczywiście że to boli jak własne dziecko Ci krzywdzą,ale myślałam że koleżanka pomyśli troszkę, dzisiaj powiedziałam do tego malucha że mu zaraz pazurki sama obetnę,ale mama nie bardzo zareagowała (awve) trudno,macie rację nie ma co sie zastanawiać tylko powiedzieć prosto z mostu i albo zrozumie albo nie ,dzięki,pozdrowionka(awve)
daryjka87poznan
Od razu zwrociła bym uwage.
amalka
A może wbij swoje pazury w jej rękę, solidnie drapnij i zapytaj czy przyjemnie (kciuki)

Zrobiłabym jak radzą dziewczyny (grins)
MaLaCzarna
Zwróciła bym uwagę i kupiła koleżance nożyczki i obcinacz do paznokci (kciuki)
ADAMSKA98
oczywiście ,że tak ,a jak mu zrobi naprawdę krzywdę
aneta1262
oczywiście zwrócilabym uwagę koleżance....
elizka
bardziej zależałoby mi na moim dziecku niż na koleżance która widzi a nie potrafi zwrócić uwagi swojemu dziecku ....
Olej koleżankę (kciuki)(kciuki)
JustiSam
Nienawidze nie obcietych paznokci.(barf)(barf)(barf)
aga35
Zwroc uwage kolezance,ne przejmuj sie ze zaboli-niech bierze od Ciebie przyklad:)Ona napewno nie chciala by aby jakiekolwiek dziecko wbijalo szponki w jej dziecko,a poza tym moze zrobic rowniez sobie krzywde:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.