Menu

Zwrot kosztów szkolenia.

Witam
Syn koleżanki,który obecnie nie pracuje,pobierał jakieś grosze z MOPSu, potem w ramach projektu Unii Europejskiej skierowali go na szkolenie dotyczące wystroju wnętrz.On poszedł chyba z 4 razy i co się okazało,że przestał chodzić z dnia na dzień.Czy ktoś jest zorientowany,czy trzeba będzie płacić za te nieodbyte szkolenie?Dodam,że kurs/szkolenie było bezpłatne.Ale widocznie mu się znudziło.Koleżanka zła,a on nic sobie z tego nie robi.

Czy trzeba będzie pokryć koszty szkolenia?

Iwet28
 478  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Praca i Finanse kurs koszty szkolenie

Odpowiedzi

Runka
w umowie jaka podpisal powinno byc napisane czy w razie zaprzestania uczestnictwa w takim kursie ponosi jakies koszty... a z tego co sie orientuje to wszystko jest mozliwe ze bedzie musial pokryc jakies koszty kursu... niech przeczyta dobrze umowe
JUSTYNA300511
ja kiedys chodziłam na taki kurs i można było z niego zrezygnować tylko w przypadku podjęcia pracy w trakcie trwania kursu w innym przypadku trzeba było zwrócic koszty kursu.Niech przeczyta umowę.A koszty dojazdu zwracali wszystkim.
rozowa82
misie cos kojarzy ze jezelisie zrezygnuje to nalezy zwrocic koszta kursu i badan lekarskich o ile takowe był (ja miałam przy kursie opiekunki osob starszych)
Poza tym dla mnie głupota rezygnowac z czegos za co jeszcze zapłąca bo przy okazji kursu dostaje sie tzw stypendium stazowe ok 900 zł jezeli kurs trwa miesiac...
Nena
Pracowalam przy takich szkoleniach I nie ponosi kosztow z racji ze zrezygnowal. Ale fakt szkoda bo po ukonczeniu jest praca. Za dojazdy zwracali wszystkim- trzeba bylo ptzedstawic bilety i ok. Nawet nocleg byl gwarantowany jak ktos spoza miasta.
Ada3610
ja chodziłam na kurs, ale z pośredniaka i jeszcze dostawałam za to pieniążki. Kurs trwał 3 mc, jeżeli ktoś chciał zrezygnować to nie pamiętam czy ponosił koszta. Przecież nie musiał rezygnować, wystarczy iść na L4 i załatwione.
Iwet28
Z tego co wiem, to pracy nie miałby i tak,bo po wcześniejszych kursach tez nikomu nic nie zaproponowali.Ale jeśli komuś nic nie chce się robić, to cóż zrobić.Dziękuję za odpowiedzi.
Nena
Iwet28 nawet stażu na kilka tygodni? Dziwne bo te kursy mają ta bramkę wlasnie. Ja pracowałam przy kursach monter kadlubow okretowych i spawacz i potem wszyscy którzy ukończyli kurs mieli pracę w stoczni. A może on tych poprzednich też nie ukończył co?
rozowa82
@Nena ja miałam kurs jako "opiekun osób starszych i miałam praktyke w takowym zakąłdie opieki ale to była praktyka a staż to co innego, na staż juz kasynie było dla mnie bo za mloda byłam były środki dla osbo po 50 (przewracaoczami)
Nena
Rozowa82 ale kurs ze środków unijnych? Te przy których ja pracowałam to jak nie bylo kasy na stała pracę to były formy zastępcze, kilka tygodni " stażu".
rozowa82
tak kurs z funduszy unijnych Kapitału ludzkiego i poźniej jak były stazowe unijne to mozna bylo isc na staz no pecha mialam :( a druga sprawa staz z jakis srodkow musi byc zaplacony, gminne staze niestety sa bardzo ograniczone w ilosciach takze nie ma co na nie liczyc,
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.