Menu

Zwyczaje i przesądy w waszym życiu

Podtrzymujecie w waszym życiu różne zwyczaje wyniesione z domu?! mam tu na myśli i te świąteczne i te na co dzień - np całowanie się pod jemiołom w święta czy też nie witanie się przez próg na co dzień? Jeśli tak to ciekawa jestem jakie :) Bo na pewno w różnych rejonach są różne piękne zwyczaje. Na jakie zwyczaje zwracacie uwagę? Ja np nie kładę nigdy torebki na ziemi bo podobno uciekają pieniądze - a wolę je mieć.

Pixelka
 799  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

tradycja przesąd

Odpowiedzi

KdaPl
Torebki też staram się nie kłaść na ziemi. Mam jeszcze jeden, nigdy nie kładę butów na stole, ale nie wiem z czym się to wiąże - kiedyś mama mi to powiedziała i tak zostało (a tak dla sprostowania to nie chodzi o moje buty :) tylko jeśli rozbieram synka i stół jest w zasięgu ręki, to jakoś staram się tego nie robić, choć mojemu mężowi się to zdarza)
ania77
Nie klade kluczi na stole, przynosi nieszczescie. I ubieram w sylwestra wylacznie czerwona bielizne i w staniku mam banknot zeby nowy rok przyniosl ich wiecej.
annnna01
ostatnio usłyszałam o przesądzi który mówi aby przywiązywać do wózka dziecka czerwona wstążkę żeby go nikt nie zauroczył...wierzycie w takie cos??
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.