Menu

Życie w seperacji - jeśli mąż z Wami nie mieszka

Żyjesz z Twoim dzieckiem od dłuższego czasu sama? Jest Ci ciężko, ponieważ brakuje męskiego wsparcia, czy radzicie sobie bez problemu? Jaki masz stosunek do męża/ojca dziecka?

Ania
 1449  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Opieka nad dzieckiem Partnerstwo i Rodzina

Odpowiedzi

artanis
Stosunek, czasem mnie niemiłosiernie denerwuje, ale staram się jakoś z nim dogadać. Łatwo nie jest, ale cóż zrobić. Najbardziej boję się sytuacji, że np. zatrzasnę się w toalecie i będę mogła tam siedzieć nawet miesiąc - bo z dala od rodziny, przyjaciół. Teraz już nie mieszkamy sami, więc jest łatwiej.
johanna
Jestem sama od początku ciąży.. nie było latwo i nie jest - nie powiem, ale staram się być silna i sobie dawać radę. Kto wie co kiedyś przyniesie jeszcze życie! A stosunek do ojca dziecka... wolę o nim zapomniec niz rozdrapywać
artanis
@johanna: miło mi słyszeć tę nutę optymizmu!:D Tak trzymać!
KlaudynaK
Ja także jestem samotną matką. Żyłam z ojcem mojego dziecka do skończonych dwóch miesięcy maluszka. Stwierdziłam, że to męczarnia. Uważam iż wybrałam tzw mniejsze zło dla dziecka i wyprowadziłam się od niego. Dziecko miało napięte mięśnie, jak zostaliśmy sami bardzo szybko je rozluźnił. Nie było krzyków, wyzywania się. Ja wypoczywam psychicznie. przyznaje, że jest ciężko ale jest mi z tym bardzo dobrze. Niestety ojciec dziecka stwierdził, że skoro sie wyniosłam to znaczy iż dziecko nie jest jego i założył nam sprawę o zaprzeczenie ojcostwa. Dla mnie jest on śmieszny. Jestem bardzo zadowolona ze swojej decyzji. I każdej kobiecie powiem, że jak ma się denerwować to lepiej aby była sama z dzieckiem. Dziecko odczuwa każde nasze zdenerwowanie. Los nam na pewno jeszcze przyniesie szczęście... i miłość. :)
nicole
bardzo dobrze napisalas ja tez teraz jestem w takiej sytuacji
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.