Menu

Zylaki i operacja

Mam pytanie. Czy ktos z was orientuje sie cos jezeli chodzi o operacje zylakow? Moj mezus jutro bedzie mial. Bedzie mial jedna zyle calkiem usowana.
Czy ktos moze mi np. powiedziec, jak to pozniej wyglada po takiej operacji? Czy trzeba sie jakos specjalnie oszczedzac?
No napewno maz sie tam jutro dowie wszystkiego, ale fajnie byloby wiedziec, jezeli ktos wie jak to jest tak w praktyce.

kasia13_archiwum
 2121  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie zylaki operacja

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Dziekuje Karolinko. To bardzo interesujaca informacja. No zobaczymy, co jutro powiedza lekarze.
panidomu
Znalazłam jedynie coś takiego w tym temacie

"Decyzja o rodzaju i zakresie operacji zawsze poprzedzona jest szczegółowa oceną ultrasonograficzną układu żylnego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Najczęściej operacja polega na usunięciu niewydolnej żyły odpiszczelowej i usunięciu żylaków. Typowo wykonywane jest niewielkie cięcie w pachwinie i w okolicy kostki przyśrodkowej. W pachwinie wypreparowuje się połączenie żyły odpiszczelowej z żyłą udowa i odcina tą pierwszą. Następnie do wnętrza żyły wprowadzone zostaje specjalne narzędzie, którym będzie ona usunięta w końcowym etapie zabiegu (tzw stripper). Z pojedynczych nakłuć skóry usuwa się żylaki. Po usunięciu wszystkich żylaków usuwa się podskórnie niewydolna żyłę odpiszczelową, a rany zaszywa. Po zabiegu na operowaną kończynę zakładana jest pończocha uciskowa. Po około godzinie od zabiegu chorzy są wypisywani do domu. Pierwsza zmiana opatrunku następuje po 48 godzinach od zabiegu a szwy usuwane są po 7 dniach. Dolegliwości bólowe związane z operacji są niewielkie i do ich zniesienia wystarczają zwykłe LEKI przeciwbólowe jak APAP czy Ibuprom. Chorzy wracają do swoich zajęć w ciągu kilku dni od zabiegu. Stosowana przez nas technika chirurgiczna umożliwia uzyskanie doskonałego efektu kosmetycznego oraz skutecznie zapobiega nawrotom żylaków. Oczywiście nie wszyscy chorzy wymagają tak rozległego zabiegu."
Agula
Z tego co piszesz będzie miał jedną żyłę usuwaną tak? najprawdopodobniej dostanie L4 na 2/3 tygodnie. zależy jak umówi się z nim chirurg, ale pewnie przez pierwszy tydzień będzie miał od zabiegu zawiniętą opaskę uciskową i będzie musiał cały czas siedzieć lub leżeć z nogą uniesioną, aby nie powstały zakrzepy. Dostanie też kilka zastrzyków w brzuch i tabletki przeciw zakrzepowe. Po tygodniu będzie musiał udać się do chirurga aby obejrzał nogę i znów przez kilka dni będzie miał zawiniętą nogę. Tak to najczęściej wygląda ale dokładniej dowiecie się po zabiegu
kasia13_archiwum
Bardzo dziekuje dziewczyny...
@Agula to rzeczywiscie ciekawe informacje... :):):)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.