Menu

Pytanie dnia!

Jak dziecko powinno reagować, kiedy rówieśnik je uderzy lub obrazi?

Oczywistą rzeczą jest, że staramy się nie uczyć dziecka agresji. Od małego mówimy dziecku, że nie wolno bić, że to boli, że tak się nie robi. Ale co w przypadku kiedy nasze dziecko zostaje uderzone przez rówieśnika, albo kiedy dochodzi do słownych przepychanek? Jak w takich sytuacji powinno zachować się waszym zdaniem dziecko? Czy to, że ktoś je uderzył daje mu waszym zdaniem przyzwolenie do odwetu? Czy może wtedy też uderzyć? Czy też uczycie dziecko, żeby odeszło na bok w takiej sytuacji? Czy nie stanie się wtedy kozłem ofiarnym? Napiszcie jakie jest wasze zdanie na ten temat.

Ania
 1931  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie klótnie obrażanie dzieci zachowanie bicie

Odpowiedzi

monique25
mój dokładnie jak u @agula1 :/ brak słów czasami ... jak na razie udało mi sie wpoic że nigdy nie wolno samemu zaczynać ... zaś tatuś wpaja żę zawsze trzeba się bronic ... i jak ktoś uderzy oddac :/
korek221
może to nie wychowawcze ale ja zawsze powtarzam Grzesiowi ; ...sam nie zaczynaj ale jak ktoś cię uderzy to nie stój jak cielę tylko trzepnij aż się łobuzowi we łbie zakręci... moja mama mi tak mówiła i czasem się przydawało;)
amalka
Dokładnie jak @korek :) Krzysio szuka czasem pomocy u mnie ale na ogół broni się sam. Oczywiście interweniuję gdy zachodzi taka konieczność.
Matina
Geodzia ja mam inne zdanie. Tłumacze wprost tak: JEŚLI KTOŚ CIEBIE ZACZEPIA - PROSZĘ ODDAĆ, ALE JAK TY ZACZEPISZ TO JESZCZE ODE MNIE DEOSTANIESZ.
loona20
zawsze powtarzam starszemu synkowi ze zaczync bić pierwszemu nie wolno... ale owszem jezeli któres dziecko go udery to jak najbardziej ma sie bronic i oddać
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.